Brudziński: nie ma przymusu uczestnictwa w uroczystościach religijnych

dodane 10.02.2018 14:26

PAP |

Szef MSWiA odpowiedział na artykuł "SE", w którym stwierdzono, że policjanci kosztem wykonywania czynności służbowych, biorą udział w modlitwie.

Brudziński: nie ma przymusu uczestnictwa w uroczystościach religijnych  

W sobotę na stronie internetowej podlaskiej policji zamieszczono komunikat będący odpowiedzią na artykuł "Super Expressu", pt. "Zamiast chronić będą się modlić", w którym pojawiła się informacja, że policjanci kosztem wykonywania czynności służbowych, mieliby wziąć udział w modlitwie podczas Nowenny Niepodległości - uroczystości religijnej w kościele pw. św. Krzyża w Łapach (Podlasie).

Joachim Brudziński podkreślił w sobotę, że "ze strony @MSWiA_GOV_PL nie było i nie będzie, żadnego przymusu wobec funkcjonariuszy do uczestnictwa w uroczystościach religijnych (wszystkich wyznań) wbrew ich woli". "Obecność taka może mieć tylko charakter reprezentacyjny przy uroczystościach patriotycznych i państwowych" - brzmi treść informacji zamieszczonej w sobotę na Twitterze szefa MSWiA.

Autorzy komunikatu podlaskiej policji napisali, że artykuł "Super Expressu" "zawiera nieprawdziwe twierdzenie, które wprowadza w błąd czytelnika, a jego tezy zostały oparte na niesprawdzonej i nierzetelnej informacji". Podkreślono również, że na uroczystości nie są kierowani funkcjonariusze pełniący w tym czasie służbę.

"Obecność funkcjonariuszy na takich uroczystościach wynika z etosu służby i tradycji, jakie są kontynuowane w naszej formacji. Natomiast poza zakresem kompetencyjnym przełożonych jest nakazywanie lub zabranianie funkcjonariuszom udziału w takich uroczystościach" - czytamy w komunikacie.

Podlaska policja poinformowała, że w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w każdy 11 dzień miesiąca, odbywać się będzie Nowenna Niepodległości. Jak wyjaśniono, Nowenna Niepodległości jest pomysłem ks. Krzysztofa Jurczaka, a funkcjonariusze policji wezmą w niej udział na zasadzie dobrowolności.

"Należy podkreślić, że same uroczystości skierowane są głównie do mieszkańców Łap, a więc i do funkcjonariuszy różnych służb, którzy tam zamieszkują. Jeżeli którykolwiek z nich jest zainteresowany udziałem w uroczystościach, to może to zrobić. Znaczna większość tych funkcjonariuszy bierze udział w niedzielnych nabożeństwach, więc mają możliwość uczestnictwa w tej mszy św." - napisano w komunikacie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, MSWIA, PAP, PAŃSTWO, POLICJA

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Andrzej z Goliny 11.02.2018 08:33
Niezalogowany użytkownik Do "pstro". Jak na czytelnika GN nie przystoi wyrzucać tu z siebie tyle jadu. Odsyłam do GW, bo tam jest to normalnością. Trzeba się wewnętrznie poukładać, bo przyjęta ksywa odzwierciedla stan duszy i głowy. Jest tam "pstro".
Plusów: 0 Gość 10.02.2018 23:20
Niezalogowany użytkownik Irlandię to goniła pewna partia zwana Platformą Obywatelską. I jakby rządziła dłużej to niedaleko byłaby w Polsce ateistyczna dyktatura. Dzięki Bogu już nie rządzi!
Plusów: 1 kskiba19 10.02.2018 21:58
Ej, żeby być w takim bagnie jak Irlandia, to trzeba stuleci ciągłej uczynności najbliższych sąsiadów. My za dłudzy na to jeszcze.
Plusów: 0 Bart 10.02.2018 21:07
Niezalogowany użytkownik Jakby tak katolicy sami finansowali udziały wojska, i policji w nabożeństwach byłoby OK. Ale my te instytucje finansujemy wszyscy swoimi podatkami. Tak więc innowiercy i ateiści itd. w Polsce znów są okradani.

wszystkie komentarze >

Reklama