Bohomazy szpecą Chorzów [ZDJĘCIA]

dodane 13.02.2018 12:09

Agata Nurek /Radio eM

zobacz galerię 

Straż miejska w Chorzowie walczy z wulgarnymi napisami.

Patrol Straży Miejskiej w Chorzowie na tropie bohomazów   Patrycja Kozieł/ Radio eM Patrol Straży Miejskiej w Chorzowie na tropie bohomazów Niestety na wielu elewacjach budynków widnieją także faszystowskie i rasistowskie hasła oraz symbole. - W ramach akcji prowadzimy wzmożone patrole - zapewnia Henryk Rusnak, kierownik referatu dzielnicowych Straży Miejskiej w Chorzowie:

Taka akcja odbywa się w Chorzowie dwa razy w roku. Strażnicy miejscy apelują do mieszkańców: - jeśli zauważycie autorów wulgarnych lub szerzących rasizm, czy faszyzm treści kontaktujcie się z dyżurnym Straży Miejskiej lub Policją... a mieszkańcy widzą.

Jak podkreślają strażnicy miejscy - jeśli graffiti na elewacji budynku nawołuje do nienawiści lub szerzy faszyzm, zarządca czy właściciel mają obowiązek niezwłocznie taki napis usunąć. Jeżeli ten mimo upomnienia strażników pozostanie na elewacji, wtedy ci kierują sprawę na policję.

Faszystowskie i rasistowskie hasła oraz symbole na murach w Chorzowie   Patrycja Kozieł/ Radio eM Faszystowskie i rasistowskie hasła oraz symbole na murach w Chorzowie

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BOHOMAZY SZPECĄ MIASTO, CHORZÓW, FASZYSTOWSKIE NAPISY , FASZYSTOWSKIE SYMBOLE, STRAŻ MIEJSKA W CHORZOWIE, WULGARYZMY NA ŚCIANACH