Merkel: Polska daje swój wkład w przyjmowanie uchodźców

dodane 19.03.2018 20:00

PAP |

Polska daje swój wkład w przyjmowanie uchodźców w Unii Europejskiej, choć być może są to inni uchodźcy pod względem geograficznym, z innych regionów - powiedziała w poniedziałek kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Merkel: Polska daje swój wkład w przyjmowanie uchodźców   PAP/Jacek Turczyk

"Podkreśliliśmy dzisiaj, że również Polska przyjmuje uchodźców; być może pod względem geograficznym są to inni uchodźcy, z innych regionów, ale Polska tutaj też wkłada swój wkład" - mówiła Merkel na konferencji prasowej po rozmowach z premierem Mateuszem Morawieckim.

Jak dodała, Warszawa i Berlin zgadzają się co do potrzeby wzmocnienia Fronteksu oraz prowadzą "wspólne projekty poza UE, żeby zwalczać przyczyny migracji".

"To, że chcemy nielegalnym przemytnikom ukrócić proceder, to jest chyba oczywiste i dlatego też musimy zadbać o dobre perspektywy w tych krajach, z których przybywają dzisiaj do nas uchodźcy" - oświadczyła niemiecka kanclerz.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, MATEUSZ MORAWIECKI, MERKEL, NIEMCY, PAP, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 10 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Gość 20.03.2018 14:10
Niezalogowany użytkownik To przykre, bardzo przykre ale niestety Duda i Morawiecki oddali suwerennośc Polski Niemcom i zgodzą sie na wszystko...uchodzców, euro, gender, NS2 i będa też przeciw Trumpowi
Plusów: 1 Tomasz Wolny 20.03.2018 11:19
Niezalogowany użytkownik W sprawie reparacji wojennych Polska stoi bardzo osamotniona w świecie. Ta propaganda jest tylko na użytek wewnętrzny dla prostego ludu. Tę sprawę można by było rozpatrzeć po 3 wojnie światowej (zakładają ze Polska będzie należała do tych zwycięskich mocarstw) ale nie po 73 latach od zakończenia 2 wojny światowej..
Plusów: 3 Gość 20.03.2018 10:24
Niezalogowany użytkownik Pisowski elektoracie, Wasz premier nazwał Kanclerz Niemiec Angele Merkel, "wielkim przyjacielem Polski"
I co dalej, kogo teraz będziecie nienawidzić, kogo obarczać winą za polskie nieudacznictwo ?
Plusów: 5 tnn 20.03.2018 10:23
Niezalogowany użytkownik "Budowanie nienawiści" "kraj o kulturze wschodniej". Bredzić każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.

wszystkie komentarze >