Popłyń do Rzymu! Ze św. Janem Pawłem II...

dodane 11.04.2018 01:46

Alina Świeży-Sobel

zobacz galerię 

Każdy może wziąć udział w niezwykłym maratonie pływackim, dedykowanym polskiemu papieżowi. Zapraszamy na basen w Bielsku-Białej 21 kwietnia.

Popłyń do Rzymu! Ze św. Janem Pawłem II...  

Czwarta edycja integracyjnego 24-godzinnego maratonu „Płyniemy do Rzymu” odbędzie się na basenie „Troclik” w Bielsku-Białej. - Startujemy w sobotę 21 kwietnia o 16.00, a finiszujemy 22 kwietnia o 16.00 - zapowiadają organizatorzy.

Maraton jest kontynuacją sztafety „Płyniemy do Rzymu”, która miała miejsce w dniu kanonizacji św. Jana Pawła II. Zakładano wówczas przepłynięcie symbolicznych 1478 długości basenu. Jednakże sumując dotychczasowe dokonania, przepłynęli łączny dystans 2450 km, zatem „dopłynęli” do Rzymu, a nawet dalej.

- Dotarcie do Rzymu nie oznacza jednak końca naszej przygody z pływaniem i dziś po raz kolejny zapraszamy wszystkich, którzy poprzez dobrą zabawę, integrację, ale także wysiłek chcą uczcić nie tylko 4. rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II, lecz także otworzyć innym okno na świat. Pokazać, że jeśli sami nie możemy wiele, to wspólnie - już wszystko - zachęcają organizatorzy. W tym gronie jest nie tylko grupa inicjatorów tego wydarzenia: członków bielskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski ADA, ale także spora ekipa sympatyków, którzy z czasem przyłączyli się do organizowanej imprezy.

W maratonie mogą uczestniczyć wszyscy, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Zachęcamy, aby dzieciom i młodzieży towarzyszyli rodzice. Osoby niepełnosprawne mogą płynąć w towarzystwie opiekunów. A ci, którzy jeszcze nie czują się w wodzie całkiem pewnie, mogą wspomagać się sprzętem. Zapraszamy do udziału w maratonie wszystkich, którym bliskie są ideały głoszone przez św. Jana Pawła II i którzy w sporcie widzą nie tylko możliwość rywalizacji, lecz także sposobność do wspólnego działania, do szeroko pojętej integracji - mówią organizatorzy.  

Aby wziąć udział, wystarczy zadeklarować przepłynięcie określonego dystansu, a najkrótszy to 1 długość basenu. Maraton odbędzie się na krytej pływalni "Troclik" w Bielsku-Białej przy ul. Sosnkowskiego 14. Zgłoszenia przyjmuje Rafał Pasternak, tel: 662 163 880, rafal.pasternak@bbosir.bielsko.pl.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIELSKO-BIALA, MARATON PŁYWACKI, PŁYNIEMY DO RZYMU, STOWARZYSZENIE ADA

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.