Premier przedstawił koszty swoich obietnic

dodane 16.04.2018 19:58

PAP |

Koszt zapowiedzianego przez nas programu wyprawek szkolnych wyniesie ok. 1,4 mld zł, zmian dot. składek ZUS - 0,5 mld, a obniżki CIT 500-600 mln zł - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Ten weekend pokazał, że my mamy konkretne opozycje, a tam jest totalna opozycja - dodał.

Premier przedstawił koszty swoich obietnic   Tomasz Gołąb /Foto Gość Mateusz Morawiecki

Szef rządu, pytany dlaczego zapowiedziane przez niego na sobotniej konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy nowe świadczenia społeczne adresowane są do wszystkich rodzin, a nie tylko do najuboższych, podkreślił, że wynika to z wiary, że "rodzice najlepiej będą potrafili spożytkować te środki". "Nie chcemy różnicować, bo to działanie jest działaniem dla zabezpieczenia losu naszych dzieci, w związku z tym zostawiamy tę decyzję w rękach rodziców" - mówił Morawiecki w Polsat News.

Zapewnił, że środki na realizację obietnic są "zapewnione zarówno w tym budżecie, tego roku, jak i na kolejne lata są one bardzo dobrze policzone". "Tutaj nie ma takich obaw, które - ze zdziwieniem widzę tutaj - opozycja totalna krytykuje". "Myślę, że ten weekend pokazał, że my mamy konkretne propozycje, a tam jest totalna opozycja" - dodał premier.

Pytany o koszty zapowiedzianych programów szef rządu odpowiedział: "Np. wyprawka to jest ok. 1,4 mld zł, szacujemy, że mała działalność gospodarcza i ulga w ZUS to ok. 500 mln zł, w przypadku podatku CIT, obniżki z 15 na 9 (proc.) to może być też ok. 500 do 600 mln zł; program Dostępność plus jest rozpisany na kilka budżetów, w tym budżet UE, i jest rozpisany na wiele lat, bo on dotyczy np. dostosowania budynków administracji publicznej, wind w nowo budowanych budynkach mieszkalnych po to, żeby seniorom było łatwiej (...) - na ten program wydajemy 23 mld".

Z kolei na program budowy dróg lokalnych - jak zapowiedział premier - przeznaczony zostanie "fundusz co najmniej pięciomiliardowy".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MATEUSZ MORAWIECKI, PAP, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Bankster Fracesko. 17.04.2018 17:33
Niezalogowany użytkownik Pozdrawiam kolego.
Plusów: 3 maryja! 16.04.2018 20:33
Niezalogowany użytkownik Zrobiłem sobie taki mały przegląd debat z ostatnich lat i okazuje się, że najsilniej atakowany był Lech Kaczyński. Atakował go nawet obóz narodowy, który powinien szukać porozumienia z PiS do czego był nawet zapraszany. Atakował m.in. za powrót B'nai B'rith. W sumie do dzisiaj niewiele się zmieniło. Dobrze powiązania partii ilustruje portal pikio. Tam można znaleźć Narodowców, Kukiza, Korwina, PO i czego dusza zapragnie. Nie rozumiem tego porozumienia ponad podziałami przeciwko PiS. W każdym razie podziały wśród partii narodowych są na rękę obcym mocarstwom, w tym Rosji i przez lata cieszyli się z nich postkomuniści. Co do wydatków wierzę, że w miarę wzmacniania spójności gospodarki PiS będzie realizował kolejne obietnice do zakazu aborcji i wprowadzenia ekonomii komunii jako wartości konstytucyjnej włącznie. Jeżeli chodzi o B'nai B'rith to sam przez kilka ładnych lat byłem pod wpływem narodowców, ale dzisiaj wiem, że nie obronimy Polski bez wojny co najmniej w pobliżu naszych granic, szczególnie, że Rosja jest naszym sąsiadem, co pokazuje przykład Ukrainy. Nie obronimy też PiS i pamięci o prezydencie Kaczyńskim przed obłudą pozostałych partii jeżeli uznamy, że PiS obroni się sam albo, że kłamstwa i fake news nie podkopują pozycji rządu. UE (i NATO) jest potrzebna Polsce do celów gospodarczych, politycznych, militarnych, ale zrefermowana co wymaga zmiany w polityce państw członkowskich, szczególnie co do równoważenia Niemiec w kontekście polityki wschodniej lub wypracowanie jednoczącego wspólnotę pragmatycznego modelu w relacjach z Rosją. Polska powinna być promotorem Katolickiej Nauki Społecznej w świecie. Na pewno jedyną partią która ma takie szanse i możliwe że posiada takie ambicje jest PiS. Nawet gdyby to była prawda co mówią narodowcy samo B'nai B'rith nie zagrozi Polsce jeżeli silny będzie duch w narodzie. To nie masoneria osłabia ducha tylko wykorzystuje oschłość. Należy robić wszystko, żeby nie być letnim i nie wpaść w acedię. Inaczej takich łatwo pozyskać do celów masońskich i mafijnych.

wszystkie komentarze >

Reklama