107,6 FM

Muszla to nie szczurza restauracja!

W Sosnowcu rusza nietypowa kampania.

Kampania przeciw szczurom w Sosnowcu   Kampania przeciw szczurom w Sosnowcu
Patrycja Kozieł
Ma ona uwrażliwić mieszkańców Sosnowca, by nie wyrzucali resztek jedzenia do muszli klozetowej. Akcja jest wspólną inicjatywą samorządu i sosnowieckich wodociągów. Organizatorzy chcą trafić z przekazem przede wszystkim do najmłodszych. W tym celu powstał również film animowany z postaciami szczurów-gangsterów. Komentuje prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.


Wyrzucanie pokarmów do ubikacji sprzyja bowiem rozmnażaniu się szczurów, które rujnują infrastrukturę. Magdalena Pochwalska, prezes Sosnowieckich Wodociągów przyznaje, że podczas napraw w terenie, pracownicy znajdują w kanalizacji mnóstwo zużytego jedzenia.


Akcja informacyjna, która zostanie przeprowadzona przede wszystkim w szkołach i przedszkolach - to wspólna inicjatywa Sosnowieckich Wodociągów i tamtejszego samorządu. Pomysłodawcy kampanii ruszają do szkół i przedszkoli, gdzie pokażą film, prezentacje multimedialne i rozdadzą nalepki z gangiem szczurzaków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama