Biały Dom: Informacje Izraela o Iranie "nowe i ważne"

dodane 01.05.2018 08:10

PAP |

Biały Dom opublikował w poniedziałek oświadczenie stwierdzające, że informacje przedstwione przez izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu o programie nuklearnym Iranu są "nowe i iważne".

Biały Dom: Informacje Izraela o Iranie "nowe i ważne"   Pixabay Biały Dom

"Ujawnione fakty są zgodne z tym co Stany Zjednoczone wiedzą od dawna: Iran ma prężny, tajny program broni nuklearnych, które wypróbował i nie zdołał ukryć przed światem i własnym narodem" - głosi oświadczenie przekazane przez rzeczniczkę Białego Domu Sarah Huckabee Sanders.

Dodała ona, że ujawnione "nowe i ważne informacje" potwierdzają, że Iran próbuje opracować broń nuklearną przystosowaną do przenoszenia przez pociski balistyczne.

Prezydent Donald Trump, który jest zagorzałym krytykiem porozumienia nuklearnego z Iranem z 2015 r., zapowiadał wcześniej, że jeśli USA wraz z europejskimi sojusznikami nie zdołają zmodyfikować tego porozumienia, to USA wycofają się z niego. Decyzja w tej sprawie ma zapaść do 12 maja.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył w poniedziałek w Tel Awiwie, że Iran kłamał w sprawie swojego programu nuklearnego, a po podpisaniu porozumienia nuklearnego "poszerzał wiedzę o broni jądrowej dla wykorzystania jej w przyszłości". Szef izraelskiego rządu poinformował, że jego rząd uzyskał "pół tony" tajnych irańskich dokumentów potwierdzających, że władze w Teheranie prowadziły kiedyś program broni jądrowej.

Celem zawartego w lipcu 2015 roku porozumienia między sześcioma mocarstwami (Niemcy, Chiny, USA, Francja, Wielka Brytania i Rosja) a Iranem jest ograniczenie programu nuklearnego tego kraju w zamian za stopniowe znoszenie sankcji.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ATOM, DYPLOMACJA, IRAN, IZRAEL, KONFLIKT, PAP, USA, UZBROJENIE, WOJSKO

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 SGGW 01.05.2018 12:07
Niezalogowany użytkownik I "prawdziwe".
Plusów: 0 wujek_Olek 01.05.2018 10:44
Irańskie nuklearne WMD, jak przedtem Irackie czy syryjskie? A co z izraelskimi, panie premierze? Kto nie podpisał denuklearyzacji - Izrael (wiem dlaczego i rozumiem). Kto nie zniszczył broni chemicznej (USA, hańba).
Znam historię Izraela i Hamana, ale czy nie był to król Persji, który ostatecznie umożliwił powrót narodu Izraela do Ziemi Świętej? - to was bardziej łączy niż dzieli, baruch haszem. Co was dzieli są zbrodnie Mahometa, ludobójstwo żydowskiego szczepu Abu Quraiza i innych, samego "proroka", z jego rozkazu i w jego obecności, z jego uczestnictwem. Ale z mojego punktu widzenia, poza słuszną klasyfikacją WASP USA jako wielkiego szatana, to wam bliżej do shia ali Iranu niż do sunny Arabii Saudyjskiej.
Co czytam w Talmudzie, Pirke Avot, rozdzial 2, miszna 3, "Bądźcie ostrożni co do władzy ..." Jak najbardziej tej pana Netanjahu ...
Plusów: 1 Myślący 01.05.2018 09:11
Niezalogowany użytkownik Irak Husseina tez był potęga atomowa. Miał tajny program zbrojeń tak dobrze ukryty ze nikt go nigdy nie odnalazł. Czyżby odwilż w relacjach z Korea Północna to kupienie sobie spokoju przed inwazja na Iran?

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl