Pigułki "dzień po" nie znikną z polskich aptek

dodane 22.05.2018 13:44

Jarosław Dudała

Ministerstwo Zdrowia nie wycofa z polskiego rynku pigułek "dzień po".

Pigułki "dzień po" nie znikną z polskich aptek   Julio.monterrubio / CC-A 4.0 Pigułka EllaOne

W odpowiedzi na interpelację poseł Anny Sobeckiej wiceminister Marcin Czech zasłonił się stwierdzeniem, że "z uwagi na fakt, iż produkty ellaOne i Esmya zostały dopuszczone do obrotu przez Komisję Europejska w procedurze scentralizowanej, tylko ten organ, a nie narodowa agencja rejestracyjna lub Minister Zdrowia, może zawiesić albo cofnąć pozwolenia na dopuszczenie ich do obrotu".

Specyfiki, zawierające uliprystal, decyzją rządu PiS są obecnie dostępne w Polsce jedynie na receptę. Za rządu PO-PSL były one sprzedaży bez recepty. Ówczesne władze resortu twierdziły, że wymaga tego prawo Unii Europejskiej. Komisja Europejska zaprzeczyła temu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ELLAONE

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 cddf 20.06.2018 11:36
Niezalogowany użytkownik To że są na receptę to nic nie znaczy bo uzyskać na nie receptę to żaden problem. Polska kraj katolicki a pozwala się na to żeby tabletkami mordować dzieci. Bóg stwarza każde dziecko osobno - a dokładnie ducha tego dziecka, bo ciało w drodze replikacji otrzymuje się od rodziców. My mamy szczęście bo żyjemy, ale ile już dzieci przez te tabletki w Polsce nie zdołało się urodzić??
Plusów: 2 podajni(c)k 22.05.2018 23:34
Niezalogowany użytkownik Za rządów PO-PSL były w sprzedaży bez recepty przez miesiąc - może dwa, w końcówce kadencji. Za rządów PiS przez półtora roku, albo dłużej. Nie ma to jak rzetelne dziennikarstwo w kościelnym tygodniku z ambicjami!
Plusów: 1 kolo 22.05.2018 20:11
Niezalogowany użytkownik ... no cóż ZMIANA na stanowisku ministra zdrowia poszła DOBRZE, ale nie była DOBRA.....
Plusów: 3 beduin 22.05.2018 17:10
Niezalogowany użytkownik Ot jaki chrześcijański i katolicki rząd...kolejna sprawa to zablokowanie w komisjach projektu "Stop aborcji". A do Torunia jeżdżą grupowo... brak słów co za obłuda.

wszystkie komentarze >