107,6 FM

Poznań: Według Kurii, prezydent miasta posłużył się "fake newsem"

Wobec pozytywnej decyzji władz miasta na zorganizowanie nabożeństwa wpis prezydenta Jacka Jaśkowiaka na Facebooku nosi znamiona „fake newsa”, a powoływanie się w nim na „Naszego Papieża” dla celów politycznych nie przystoi – uważa Kuria Metropolitalna w Poznaniu.

Oświadczenie rzecznika Kurii zostało wydane w związku z opinią wyrażoną przez prezydenta Jaśkowiaka na temat nabożeństwa z udziałem abp. Stanisława Gądeckiego. Prezydent Poznania zarzucił organizatorom zbudowanie „bezprawnej konstrukcji”, a Kościołowi – prowadzenie kampanii PiS-u kosztem „Naszego Papieża”.

„Organizatorem spotkania z okazji rocznicy pielgrzymki papieża do Poznania jest Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Wdzięczności”, a „Kuria Metropolitalna prosiła władze miasta Poznania o zgodę na odprawienie nabożeństwa czerwcowego i na prośbę władz miejskich dopełniła wszelkich formalności oraz przesłała dokładny scenariusz wydarzenia” – czytamy w oświadczeniu Kurii.

„Dekoracja ma charakter tymczasowy, została wykonana także dla potrzeb transmisji telewizyjnej i nie jest działaniem bezprawnym”, a „przedstawiciele władz miasta okazali się wyjątkowo skrupulatni wobec organizatorów wydarzenia, żądając od komitetu przesunięcia o kilka metrów – ale nie demontażu – postawionego na potrzeby nabożeństwa ołtarza” – pisze w oświadczeniu ks. Maciej Szczepaniak.

Wcześniej Jaśkowiak zasugerował, że organizatorzy łamią prawo i nie zachowują norm bezpieczeństwa. Wpis prezydenta Poznania wywołał lawinę negatywnych komentarzy pod adresem Kościoła, choć nie zabrakło także opinii, iż jest to „tekst zaczepny i pod publikę”.

« 1 »
 • Gość
  03.06.2018 17:18
  Postawienie ołtarza wyglądającego jak pomnik, na którego umiejscowienie na Malcie nie ma zgody, jest demonstracją lekceważenia prawa.
 • Gość 2
  03.06.2018 18:27
  A w czym Kościół was zawiódł? Ołtarz jest demonstracja? Przypominam że żyjemy w demokratycznym kraju a nie w kraju demokracji liberalnej czy socjalistycznej jak na zachodzie Europy i u nas każdy może demonstrowac, jeśli już coś i feministka i narodowiec i kodziarz i również i Kościół.
  doceń 16
 • jpc
  03.06.2018 22:59
  Kulturkampf się przypomina i walka Drzymały. W roli Bismarcka władze POznania
 • Marek
  05.06.2018 11:55
  Matki, ojcowie, konkubiny, konkuberzy czy jak ich tam nazywać.... maltretują i zabijają swoje maleńkie niechciane dzieci, pijani mężowie torturują żony, a na deser news (nie fake, tylko najprawdziwszy real news) - dwóch nastolatków zakatowało na śmierć starszego niepełnosprawnego sąsiada i ciężko skatowało siedzącą z nim na ławce kobietę. I co, co na to nasz Kościół - strażnik sumień. Coraz więcej strasznych, szatańskich zachowań w naszym otoczeniu, a Kościół, tym razem w wydaniu poznańskim, toczy z władzami miasta spór i walkę o kolejny symbol - wielki pomnik wdzięczności. Tylko czy tego od nas ludzi Kościoła oczekują Pan Nasz Zbawiciel Jezus Chrystus i jego wierny sługa święty Jan Paweł II. Praca wśród ludzi, zrozumienie problemów i służba, włącznie z elementarnym i uporczywym przywoływaniem Ewangelii - to powinno być podstawą działania Kościoła XXI wieku w naszym kraju, nie walka o kolejne pomniki, bo tych mamy bardzo wiele.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane