107,6 FM

Poznań: Według Kurii, prezydent miasta posłużył się "fake newsem"

Wobec pozytywnej decyzji władz miasta na zorganizowanie nabożeństwa wpis prezydenta Jacka Jaśkowiaka na Facebooku nosi znamiona „fake newsa”, a powoływanie się w nim na „Naszego Papieża” dla celów politycznych nie przystoi – uważa Kuria Metropolitalna w Poznaniu.

Oświadczenie rzecznika Kurii zostało wydane w związku z opinią wyrażoną przez prezydenta Jaśkowiaka na temat nabożeństwa z udziałem abp. Stanisława Gądeckiego. Prezydent Poznania zarzucił organizatorom zbudowanie „bezprawnej konstrukcji”, a Kościołowi – prowadzenie kampanii PiS-u kosztem „Naszego Papieża”.

„Organizatorem spotkania z okazji rocznicy pielgrzymki papieża do Poznania jest Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Wdzięczności”, a „Kuria Metropolitalna prosiła władze miasta Poznania o zgodę na odprawienie nabożeństwa czerwcowego i na prośbę władz miejskich dopełniła wszelkich formalności oraz przesłała dokładny scenariusz wydarzenia” – czytamy w oświadczeniu Kurii.

„Dekoracja ma charakter tymczasowy, została wykonana także dla potrzeb transmisji telewizyjnej i nie jest działaniem bezprawnym”, a „przedstawiciele władz miasta okazali się wyjątkowo skrupulatni wobec organizatorów wydarzenia, żądając od komitetu przesunięcia o kilka metrów – ale nie demontażu – postawionego na potrzeby nabożeństwa ołtarza” – pisze w oświadczeniu ks. Maciej Szczepaniak.

Wcześniej Jaśkowiak zasugerował, że organizatorzy łamią prawo i nie zachowują norm bezpieczeństwa. Wpis prezydenta Poznania wywołał lawinę negatywnych komentarzy pod adresem Kościoła, choć nie zabrakło także opinii, iż jest to „tekst zaczepny i pod publikę”.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama