Poznań: Według Kurii, prezydent miasta posłużył się "fake newsem"

dodane 03.06.2018 13:31

KAI |

Wobec pozytywnej decyzji władz miasta na zorganizowanie nabożeństwa wpis prezydenta Jacka Jaśkowiaka na Facebooku nosi znamiona „fake newsa”, a powoływanie się w nim na „Naszego Papieża” dla celów politycznych nie przystoi – uważa Kuria Metropolitalna w Poznaniu.

Poznań: Według Kurii, prezydent miasta posłużył się "fake newsem"   Mirosław Rzepka /foto gość Ostrów Tumski, Poznań

Oświadczenie rzecznika Kurii zostało wydane w związku z opinią wyrażoną przez prezydenta Jaśkowiaka na temat nabożeństwa z udziałem abp. Stanisława Gądeckiego. Prezydent Poznania zarzucił organizatorom zbudowanie „bezprawnej konstrukcji”, a Kościołowi – prowadzenie kampanii PiS-u kosztem „Naszego Papieża”.

„Organizatorem spotkania z okazji rocznicy pielgrzymki papieża do Poznania jest Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Wdzięczności”, a „Kuria Metropolitalna prosiła władze miasta Poznania o zgodę na odprawienie nabożeństwa czerwcowego i na prośbę władz miejskich dopełniła wszelkich formalności oraz przesłała dokładny scenariusz wydarzenia” – czytamy w oświadczeniu Kurii.

„Dekoracja ma charakter tymczasowy, została wykonana także dla potrzeb transmisji telewizyjnej i nie jest działaniem bezprawnym”, a „przedstawiciele władz miasta okazali się wyjątkowo skrupulatni wobec organizatorów wydarzenia, żądając od komitetu przesunięcia o kilka metrów – ale nie demontażu – postawionego na potrzeby nabożeństwa ołtarza” – pisze w oświadczeniu ks. Maciej Szczepaniak.

Wcześniej Jaśkowiak zasugerował, że organizatorzy łamią prawo i nie zachowują norm bezpieczeństwa. Wpis prezydenta Poznania wywołał lawinę negatywnych komentarzy pod adresem Kościoła, choć nie zabrakło także opinii, iż jest to „tekst zaczepny i pod publikę”.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 14 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Marek 05.06.2018 11:55
Niezalogowany użytkownik Matki, ojcowie, konkubiny, konkuberzy czy jak ich tam nazywać.... maltretują i zabijają swoje maleńkie niechciane dzieci, pijani mężowie torturują żony, a na deser news (nie fake, tylko najprawdziwszy real news) - dwóch nastolatków zakatowało na śmierć starszego niepełnosprawnego sąsiada i ciężko skatowało siedzącą z nim na ławce kobietę. I co, co na to nasz Kościół - strażnik sumień. Coraz więcej strasznych, szatańskich zachowań w naszym otoczeniu, a Kościół, tym razem w wydaniu poznańskim, toczy z władzami miasta spór i walkę o kolejny symbol - wielki pomnik wdzięczności. Tylko czy tego od nas ludzi Kościoła oczekują Pan Nasz Zbawiciel Jezus Chrystus i jego wierny sługa święty Jan Paweł II. Praca wśród ludzi, zrozumienie problemów i służba, włącznie z elementarnym i uporczywym przywoływaniem Ewangelii - to powinno być podstawą działania Kościoła XXI wieku w naszym kraju, nie walka o kolejne pomniki, bo tych mamy bardzo wiele.
Plusów: 0 podaj nick 05.06.2018 08:30
Niezalogowany użytkownik teatr to przecież sztuka, sztuka sakralna to też sztuka, więc i wolność artystycznego wyrazu obowiązuje, to się nie odnosi tylko do kontrowersyjnych sztuk napisanych przez pedałów
Plusów: 1 Najprawdziwszypolak 04.06.2018 22:08
Niezalogowany użytkownik Oto głos polskiego "kościoła" narodowego
Plusów: 1 Slezan 04.06.2018 22:07
Niezalogowany użytkownik Dotyczy to także przedstawień tatralnych????

wszystkie komentarze >