Będzie rekonstrukcja rządu?

dodane 04.06.2018 06:58

PAP |

Zmiany w rządzie mają wiązać się z perspektywą wyborów do Parlamentu Europejskiego - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Będzie rekonstrukcja rządu?   Grażyna Myślińska / Foto Gość Rząd Mateusza Morawieckiego

W tym roku niemal pewne są kolejne zmiany w rządzie. Jak wynika z informacji "Rzeczpospolitej" kampania do PE - która wystartuje tuż po wyborach samorządowych - oznacza dla chcących w niej uczestniczyć ministrów, konieczność pożegnania się z rządem.

"Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jeśli ministrowie chcą startować do PE, to najpóźniej po wyborach samorządowych muszą złożyć dymisję" - mówi rozmówca z Nowogrodzkiej. Dlatego późną jesienią można spodziewać się kolejnego przetasowania w gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego. Europejskie ambicje ma bowiem nie tylko była premier Beata Szydło. Termin wyborów samorządowych nie jest jeszcze znany (wyznaczy go latem premier Mateusz Morawiecki; w PiS najczęściej mówi się o 21 października jako terminie wyborów), ale zarówno dla PiS, jak i innych partii te wybory oznaczają jednocześnie początek kolejnej kampanii - tym razem do PE.

W PiS lista polityków, którzy chcieliby wyjechać do Brukseli jest niemała. Otwiera ją Beata Szydło, która dość jasno sygnalizowała chęć startu w niedawnym wywiadzie dla tygodnika "Sieci". Szydło wystartowałaby z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego. Na Dolnym Śląsku miałaby wystartować natomiast minister edukacji Anna Zalewska. W tym okręgu - o czym spekulowała np. "Gazeta Wrocławska" - PiS rozważa wystartowanie też Beaty Kempy i Elżbiety Witek, byłej szefowej gabinetu premier Szydło.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| "RZECZPOSPOLITA", PAP, PRZEGLĄD PRASY, RZĄD, WYBORY

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 E. 04.06.2018 21:56
Niezalogowany użytkownik Anna Zalewska - za rok będzie bałagan z podwójnym rocznikiem opuszczającym podstawówki (czyli zmniejszone szanse niż rok wcześniej i rok później dostania się do wymarzonych szkół), więc lepiej wyjechać...
Plusów: 2 j 04.06.2018 13:46
Niezalogowany użytkownik To teraz znów będziemy mieli półroczny seans pt "rekonstrukcja rządu'?
Plusów: 4 Gość 04.06.2018 11:25
Niezalogowany użytkownik Przede wszystkim Polacy powinni pokazać czerwoną kartkę parlamentarzystom z PO, SLD, którzy notorycznie głosują w PE przeciw Polsce

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl