Hiszpania: Czy rozpocznie się walka z Kościołem?

dodane 06.06.2018 08:17

VATICANNEWS.VA |

Przewodniczący Episkopatu Hiszpanii kard. Ricardo Blázquez pogratulował nowemu premierowi tego kraju. Socjalista Pedro Sánchez w ubiegły piątek nieoczekiwanie został szefem rządu po wotum nieufności wobec Mariana Rajoya z prawicowej Partii Ludowej

Hiszpania: Czy rozpocznie się walka z Kościołem?   PAP/EPA/Mariscal Pedro Sanchez

"Kard. Blázquez zapewnia premiera o swojej modlitwie, aby “Bóg udzielił mu światła i siły w sprawowaniu tak wielkiej odpowiedzialności, jaką powierzył mu naród hiszpański”. Przewodniczący Episkopatu podkreśla, że chodzi o “służbę dobru wspólnemu, jedność, dobrobyt i spójność społeczną kraju, pokój, sprawiedliwość, wolność i dobro wspólne wszystkich obywateli”. Jednocześnie zapewnia o gotowości do współpracy z “prawowitymi władzami państwa na rzecz dobra wspólnego”. Jest to pierwsza oficjalna reakcja hiszpańskich biskupów po objęciu władzy przez Sáncheza. Panuje ostrożność i oczekiwanie na pierwsze kroki nowego rządu. W czasie ostatnich wyborów socjalista Pedro Sánchez zapowiedział szereg kroków uderzających w Kościół: m. in. wypowiedzenie umów ze Stolicą Apostolską, usunięcie lekcji religii ze szkół czy wstrzymanie dotacji dla szkół katolickich. Brak Biblii i krzyża podczas zaprzysiężenia dla wielu jest znakiem modelu państwa laickiego, który promuje Pedro Sánchez. Według innych łatwiej będzie uderzyć w Kościół niż rozwiązać poważne problemy ekonomiczne kraju, czy też polityczne z Katalonią."

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 13 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 wujek_Olek 04.01.2019 18:31
Bębenek rewolwera ma normalnie 6 komór, znaczy co strzał przesuniecie o 360/6=6o°, 1/6 dalej. Duży kaliber, np. .45 5 komór, co strzał 1/5 dalej. Ale bębenek można zawsze i cofnąć, np. w razie niewypału
Plusów: 1 welcometohell 09.06.2018 01:33
Niezalogowany użytkownik zaczyna sie od kpin z religii katolickiej, potem wywalanie religii ze szkół, potem wywalanie krzyży, potem dyskryminacja wierzących, wreszcie jawne zakazy i burzenie kościołów/pomników (Francja, Niemcy, Anglia, Szewcja)
Plusów: 1 1julek 08.06.2018 15:23
Przecież nie ma w tym artykule stwierdzenia, że nauka religii poza szkołą to "walka z Kościołem". Walka z Kościołem to m. in. usuwanie religii i religijności z przestrzeni życia publicznego, m. in. likwidacja nauki religii w szkołach, tak jak było to w PRL, ZSRR, itp.
Plusów: 4 Gość 07.06.2018 21:11
Niezalogowany użytkownik nie odpowiadasz na moje pytanie

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl