Hiszpania przyjmie migrantów z pokładu "Aquariusa"

dodane 11.06.2018 15:00

PAP |

Hiszpania przyjmie migrantów z pokładu "Aquariusa", którym nie pozwoliły zejść na ląd Włochy i Malta; statek zawinie do portu w Walencji - poinformowały w poniedziałek służby prasowe nowego hiszpańskiego premiera Pedro Sancheza.

Hiszpania przyjmie migrantów z pokładu "Aquariusa"   PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON Statek "Aquarius"

Wcześniej w poniedziałek minister obrony Hiszpanii Margarita Robles zarzuciła władzom Unii Europejskiej niechęć do przyjmowania migrantów. "Prawo międzynarodowe nakazuje chronić ludzkie życie. Zapis ten występuje w wielu dokumentach międzynarodowych, np. w Karcie Narodów Zjednoczonych" - powiedziała Robles.

Wkrótce po jej wystąpieniu do władz Malty i Włoch zaapelowała Komisja Europejska, prosząc o zapewnienie opieki migrantom ze statku.

W niedzielę Włochy odmówiły przyjęcia "Aquariusa" z 629 migrantami na pokładzie. Wcześniej rząd Giuseppe Contego poprosił o przyjęcie tej jednostki Maltę, ale La Valletta odmówiła.

Na statku "Aquarius" należącym do organizacji pozarządowej SOS Mediterranee, na którym pływa personel z organizacji Lekarzy bez Granic, jest 629 migrantów uratowanych w czasie sześciu operacji na Morzu Śródziemnym. Wśród nich jest 123 nieletnich, 11 dzieci i siedem kobiet w ciąży.

Hiszpania jest jednym z głównych kierunków napływu migrantów z Afryki do Europy. Większość z nich dostaje się na terytorium tego kraju, docierając przez Morze Śródziemne. Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) szacuje, że tylko w pierwszym kwartale tego roku przybyło w taki sposób do Hiszpanii 3345 nielegalnych migrantów, czyli o 38 proc. więcej w porównaniu do podobnego okresu w 2017 roku.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, HISZPANIA, IMIGRACJA, LUDNOŚĆ, MALTA, MIGRACJA, ORGANIZACJE, PAP, UE, WŁOCHY

Przeczytaj komentarze | 16 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 14.06.2018 23:20
Niezalogowany użytkownik wstyd za szerzenie odpowiedzialności zbiorowej
Plusów: 0 Gość 14.06.2018 23:18
Niezalogowany użytkownik jednomyślny ten "naród" ?
Plusów: 0 Batrahe 12.06.2018 16:25
Niezalogowany użytkownik W artykule jest mowa o migrantach, nie o "nachodźcach" (cokolwiek to słowo oznacza).
Plusów: 1 gosc 12.06.2018 12:20
Niezalogowany użytkownik Bo islam to młot na chrześcijaństwo. Więc imigracja islamska do Europy sie lewakom podoba, oj podoba.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl