Prezydent: Mamy ambicję budowania dynamicznie rozwijającej się Polski

dodane 19.06.2018 14:56

PAP |

Mamy ambicję budowania dynamicznie rozwijającej się, pokonującej wszystkie trudności Polski - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda. Wskazał, że jego ambicją jest to, by Polska stała się jednym z najpoważniejszych graczy europejskich także pod względem gospodarczym.

Prezydent: Mamy ambicję budowania dynamicznie rozwijającej się Polski   PAP/Paweł Supernak

We wtorek w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda powołał Kapitułę XVI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

"Bardzo się cieszę, że znów mogę powołać kapitułę prezydenckiej nagrody gospodarczej. To już szesnaste powołanie i to już, można powiedzieć, pewna tradycja. Tradycja dla mnie osobiście bardzo ważna (...). Tradycja tego, że prezydent docenia w jakimś sensie najlepszych polskich przedsiębiorców" - powiedział Duda podczas uroczystości.

Prezydent wyraził przekonanie, że jest to "jedno z ważniejszych wydarzeń gospodarczych w skali każdego roku". "To są nagrody otrzymywane przez polskich przedsiębiorców od państwa polskiego za ich działalność w różnych obszarach" - dodał.

Zdaniem Dudy tegoroczna edycja i nagroda będzie miała charakter wyjątkowy, bowiem odbywa się na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. "Odbywa się na początek tego wielkiego, historycznego procesu, jakim była też odbudowa Polski (...). Dzięki tej pracy, która została wykonana, Polska stawała się jednym z poważniejszych krajów europejskich" - podkreślił.

"Dziś mamy taką samą ambicję" - powiedział Duda, wskazując, że "mamy ambicję budowania rozwijającej się dynamicznie, pokonującej wszystkie trudności Polski". "Mam ambicję, żeby Polska stała się jednym z najpoważniejszych graczy europejskich także pod względem gospodarczym" - podsumował prezydent.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ANDRZEJ DUDA, ODZNACZENIA, PAP, PREZYDENT, SPÓŁKA

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Józef K. 19.06.2018 20:49
Niezalogowany użytkownik A ja mam ambicje być piękny , mądry i bogaty ( młody już nie , bo mam około 60 lat, no tak, to może też zrezygnuję z piękności ).
Plusów: 1 Dremor 19.06.2018 18:18
Polska może dynamicznie się rozwijać, ale dynamiczny rozwój bierze się wyłącznie z pracy. Jak na razie rządzący robią wszystko, by ludzie nie pracowali. W momencie, gdy brakuje rąk do pracy ludzi zniechęca się do podejmowania aktywności zawodowej, zamiast tego obniża się wiek emerytalny, rozdaje 500+, przy jednoczesnym zaniedbywaniu inwestycji, programów aktywizacji zawodowej, czy nawet takich rzeczy, jak ułatwienia dla matek, by mogły łączyć pracę z wychowywaniem dzieci.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl