65 lat przy ołtarzu

dodane 21.06.2018 12:12

ks. Jacek M. Pędziwiatr

zobacz galerię 

Ks. Zbigniew Szychowski, jeden z najstarszych kapłanów diecezji bielsko-żywieckiej, świętuje 21 czerwca „żelazny” jubileusz.

65 lat przy ołtarzu   Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość Żelazny jubilat: ks. Zbigniew Szychowski

W dziękczynieniu za 65 lat kapłaństwa, w dniu 90. urodzin emerytowanego proboszcza z podżywieckiej Leśnej uczestniczył bp Roman Pindel a także bp Tadeusz Pieronek, pochodzący z Radziechów, gdzie obecnie mieszka i wciąż pomaga w posłudze duszpasterskiej ks. Zbigniew Szychowski. Okazją do modlitwy dziękczynnej w jego intencji była Msza św., podczas której miejscowi gimnazjaliści przystąpili do sakramentu bierzmowania. W Eucharystii uczestniczyło kilkudziesięciu kapłanów: pochodzących z Rzadziechów, pracujących niegdyś oraz obecnie z dekanacie radziechowskim i związanych z Żywiecczyzną.

Młodzież z Radziechów przyjęła sakrament bierzmowania   Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość Młodzież z Radziechów przyjęła sakrament bierzmowania Życzenia na ręce jubilata złożyli przedstawiciele lokalnego samorządu, grup parafialnych, organizacji społecznych i związków góralskich. Wśród świętujących byli również reprezentanci parafii św. Michała Archanioła w Leśnej, w której ks. Szychowski pracował przez blisko trzydzieści lat.

Jubilat urodził się w roku 1928 w Starym Sączu. Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1953 roku w Lublinie. Pracował jako wikariusz w Puławach i Rudnie na Lubelszczyźnie. Następnie pełnił posługę kapłańską w archidiecezji krakowskiej: w Budzowie, Cięcinie, Nowym Targu i Skawinkach.

Bp Roman Pindel i bp Tadeusz Pieronek podczas Mszy św. dziękczynnej w intencji ks. Szychowskiego   Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość Bp Roman Pindel i bp Tadeusz Pieronek podczas Mszy św. dziękczynnej w intencji ks. Szychowskiego W sierpniu 1974 roku kard. Karol Wojtyła ustanowił ks. Zbigniewa Szychowskiego pierwszym proboszczem utworzonej rok wcześniej parafii w Leśnej. Jubilat pełnił tę posługę do 2003 roku. Posługę duszpasterską łączył ze staraniami o wyposażenie i upiększenie kościoła, kontynuowanymi przez jego następcę, ks. Piotra Sadkiewicza. Po przejściu na emeryturę ks. Szychowski zamieszkał w sąsiednich Radziechowach.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BP TADEUSZ PIERONEK, BP ROMAN PINDEL, JUBILEUSZ, KAPŁAŃSTWO, KS. ZBIGNIEW SZYCHOWSKI, LEŚNA, RADZIECHOWY

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl