Macron chce sankcji dla krajów UE przeciwnych proponowanej polityce ws. imigracji

dodane 23.06.2018 18:55

PAP |

Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył w sobotę, że jest zwolennikiem wprowadzenia sankcji finansowych dla krajów Unii Europejskiej, które odmawiają współpracy w kwestiach związanych z imigracją.

Macron chce sankcji dla krajów UE przeciwnych proponowanej polityce ws. imigracji   PAP/EPA/IAN LANGSDON Emmanuel Macron z premierem Hiszpanii Pedro Sanchezem

Macron wypowiadał się w przededniu nieoficjalnego "miniszczytu" dotyczącego dzielących Europę gorących problemów imigracyjnych, zwołanego na niedzielę do Brukseli.

"Nie może być krajów, które ciągną ogromne korzyści z solidarności UE, ale bronią energicznie swoich egoistycznych interesów, gdy chodzi o sprawy związane z imigracją" - oświadczył prezydent Francji na konferencji prasowej w Pałacu Elizejskim.

Francuski przywódca wezwał do "finansowej solidarności". "Jestem za wprowadzeniem sankcji w razie braku solidarności (krajów UE ws. migracji - PAP) oraz za warunkowym przyznawaniem funduszy strukturalnych" - podkreślił, nie wymieniając przy tym konkretnych krajów.

"Osobiście jestem zwolennikiem wprowadzenia mechanizmów, które biorą to pod uwagę" - oświadczył. Dodał, że jest to temat do negocjacji w sprawie kolejnego wieloletniego budżetu UE (na lata 2021-2027).

Prezydent Francji zaproponował też "zupełnie nowe i dodatkowe rozwiązanie kryzysu, jaki dzieli Europę", poprzez tworzenie "zamkniętych ośrodków", w których imigranci przebywaliby do czasu, aż władze zdecydują, czy kwalifikują się oni do otrzymania azylu. Według propozycji Macrona po zbadaniu sytuacji imigrantów byliby oni rozdzielani między kraje UE.

Tymczasem przedstawiony kilka dni temu projekt dokumentu na formalny szczyt UE w dniach 28-29 czerwca przewiduje utworzenie regionalnych platform, m.in. w Afryce Północnej, do wysadzania migrantów ze statków ratunkowych, aby w ten sposób nie trafiali oni prosto do UE. Platformy te miałyby umożliwić szybkie oddzielenie migrantów ekonomicznych, którzy nie mają prawa wjazdu do UE, od uchodźców, którym należy się międzynarodowa ochrona.

Macron przedstawił swój projekt podczas sobotniej wizyty w Pałacu Elizejskim nowego premiera Hiszpanii, Pedro Sancheza, który wybrał Paryż jako cel swej pierwszej podróży zagranicznej w charakterze szefa hiszpańskiego rządu.

Jak podała hiszpańska agencja EFE, Macron i Sanchez podczas obiadu roboczego w Pałacu Elizejskim omawiali m.in. problemy, które mają być rozpatrywane na posiedzeniu Rady Europejskiej w czwartek i piątek.

Podczas sobotnich rozmów Macron zapewnił Sancheza, że Francja jest gotowa przyjmować imigrantów przybyłych do Hiszpanii, którzy wyrażą takie życzenie.

Agencja EFE przypomina, że wizytę Sancheza w Paryżu poprzedziły rozmowy telefoniczne z prezydentem Francji, które dotyczyły m.in. sytuacji uchodźców, którzy płynęli na statku "Aquarius" i których następnie przyjęła Hiszpania, gdy jego przyjęcia odmówił rząd włoski.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, FRANCJA, HISZPANIA, IMIGRACJA, LUDNOŚĆ, MIGRACJA, ORGANIZACJE, PAP, PREZYDENT, UCHODŹCY, UE

Przeczytaj komentarze | 19 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Wierny czytelnik 27.06.2018 22:58
Niezalogowany użytkownik Pan Dremor manipuluje na calego. Dobrze, że go nakryles. Jednak zmieni teraz swój nick gdy już został zdemaskowany.
Plusów: 3 Niki 27.06.2018 12:59
Niezalogowany użytkownik Pan Dremor znów posługuje się półprawdami żeby podpierać swoją miłość do islamskich najeźdźców. Tymczasem oficjalne dane niemieckiego rządu są jednoznaczne- tylko 3% imigrantów chce podjąć pracę zarobkową. Wystarczy wpisać w Google ilu imigrantów pracuję w Niemczech i znajdziemy odpowiedź. Dane są zatrważające. A więc pomimo lewicowej propagandy pana Dremor, fakty bronią się same. Piszę o tym dlatego że przeanalizowałam wiele informacji podawanych przez tego człowieka, które okazały się zwykłą bujdą.
Plusów: 11 Seitz 24.06.2018 22:38
Niezalogowany użytkownik Przyjmij jednego bezdomnego z ulicy do domu, nakarm go, umyj, daj nocleg w swoim domu. A potem mów, o nas że jesteśmy niegościnni. Przecież też jesteś Polakiem.
Plusów: 13 Romek 24.06.2018 20:06
Niezalogowany użytkownik @Dremor 24.06.2018 14:13 - prosiłbym o podanie źródła informacji dot. ilości imigrantów, którzy wybrali Polskę jako kraj docelowy. Czy jest tam informacja o wykształceniu tych ludzi, tzn. czy potrafią czytać, czy znają geotrafię? To ważne aby ocenić wiarygodność oświadczenia woli tych ludzi.

Zmiany klimatyczne zawsze powodowały migracje ludności, ale nie na taką skalę i to akurat z kierunku Afryka/Bliski Wschód -> Berlin, Szwecja, Austria itp. (czyli do krajów z dużą ochroną socjalną).
Ta fala migracyjna nie ma swojego źródła tylko w krajach, w których była susza.

Powodem tej konkretnej ogromnej fali migracyjnej z jaką mamy dziś do czynienia są szczególne okoliczności:
- zaproszenie jakie wystosowała Pani kanclerz Angela Merkel (w moim odczuciu bardzo analogiczna sytuacja do: https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zaprosila-na-urodziny-30-tys-osob-wybuchly-zamieszki,278307.html),
- otwarte (niepilnowane) granice Europy (skoro Niemcy zapraszają...),
- tolerowanie "prywatnych firm wypożyczających pontony" w rejonie Morza Śródziemnego (de facto przestępców) i innych prywatnych inicjatyw.

wszystkie komentarze >