Mnichów: Biskup podejmie decyzję ws. konfliktu na plebanii

dodane 26.06.2018 15:39

KAI |

Bp Jan Piotrowski podejmie wkrótce decyzję w sprawie konfliktu między proboszczem a wikarym, który zaistniał w parafii Mnichów w diecezji kieleckiej. Między duchownymi doszło do rękoczynów, interweniowała policja. Od wtorku zgodnie z decyzją bp. Piotrowskiego obecny wikary pełni obowiązki jedynego księdza w parafii.

Mnichów: Biskup podejmie decyzję ws. konfliktu na plebanii   Roman Koszowski /Foto Gość Bp Jan Piotrowski

- Być może jutro lub w najbliższych dniach zapadnie decyzja w sprawie mianowania nowego proboszcza w Mnichowie. Na razie obowiązki pełni wikariusz. Ubolewam, że doszło do takiej niegodnej sytuacji, że księży zawiodły nerwy. Jednostkowe przypadki rzutują na wizerunek Kościoła. Musimy tej sytuacji stawić czoła i jak najlepiej ją rozwiązać – mówi ks. Mirosław Cisowski, rzecznik kieleckiej kurii biskupiej.

W niedzielę 24 czerwca proboszcz parafii w Mnichowie pod naciskiem parafian wyprowadził się z plebanii. Domagała się tego grupa osób, która uważa, że pobił wikariusza i że nie był to przypadek jednostkowy.

- Policjanci otrzymali zgłoszenie, że pomiędzy księżmi doszło do nieporozumienia - przyznaje starszy sierżant Katarzyna Pierzchała z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie. Jak dodaje, wikariusz nie zdecydował się na złożenie jakiegokolwiek zawiadomienia w tej sprawie.

Sprawa zbulwersowała i podzieliła parafian. W niedzielę kilkadziesiąt osób zebrało się przed plebanią, domagając się od proboszcza odejścia z parafii. W tym samym miejscu zebrała się również grupa osób, która stanęła po stronie proboszcza. Ten ostatecznie opuścił parafię. Decyzją bp. Jana Piotrowskiego wikary pełni teraz obowiązki jedynego księdza w parafii.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Wronka 02.07.2018 23:59
Niezalogowany użytkownik Przecież ksiądz się modli, a tu chodzi o jakieś silne emocje lub inne tematy
Plusów: 1 Wronka 02.07.2018 23:57
Niezalogowany użytkownik Księża też mają temperamenty i są ludźmi. Znam parę przypadków, że doszło do kłótni.. To są faceci, niech wytłumaczą się przed zwierzchnikiem...
Plusów: 0 gość 02.07.2018 08:55
Niezalogowany użytkownik Podobno się pobili.
Plusów: 5 Jan 28.06.2018 20:06
Niezalogowany użytkownik Redaktorze, chciałbym się dowiedzieć , o co poszło. Modlę się za obydwu księży i zachęcam do modlitwy wiernych. Mnichów jest ciekawą, z punktu widzenia historii, parafią. Tam łatwo być nie może. Proponuję nabożeństwa pokutne odprawić w całym dekanacie.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl