Młodzi z pomocą dla Hospicjum św. Jana Pawła II

dodane 26.06.2018 20:47

Alina Świeży-Sobel

zobacz galerię 

Za dziesiątkami szkolnych akcji charytatywnych w ramach bielskiej kampanii Pola Nadziei stała jedna intencja: ulżyć chorym w cierpieniu. I uczniowie mają w tym imponujący udział.

Młodzi z pomocą dla Hospicjum św. Jana Pawła II  

W kościele NMP Królowej Polski pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera modlili się przedstawicie środowisk szkolnych, które podsumowały udział w tegorocznej akcji na rzecz bielskiego Hospicjum św. Jana Pawła II.  

Jak przypominała Grażyna Chorąży, prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, które jest od 14 lat inicjatorem kampanii Pola Nadziei w Bielsku-Białej, to mnóstwo różnych konkretnych działań, które łączy jedno pragnienie: niesienia nadziei ludziom, których za sprawą choroby dotyka cierpienie i samotność.  

- To zarazem sprawdzian naszego człowieczeństwa - dodawała prezes Chorąży.  

W tegorocznych inicjatywach uczestniczyli uczniowie 62 szkół z Bielska-Białej, powiatu bielskiego i Skoczowa. Organizowali aukcje, zbiórki makulatury, kwesty przy kościołach, urządzali kiermasze, by zebrać fundusze dla hospicjum.  

Ich starania przyniosły imponujący dar dla hospicjum: 247 810 zł. W sumie uczniowie przez 14 lat uzbierali na budowę, wyposażenie i funkcjonowanie Hospicjum św. Jana Pawła II 1 672 437 zł. Cennym darem były też odwiedziny w hospicjum, występy i jasełka.  

- Chcę wam dzisiaj bardzo serdecznie podziękować za podjęte wysiłki na rzecz dzieła hospicyjnego w naszym mieście. Hospicjum św. Jana Pawła II to jest bezcenny dar, świadczący troskę na rzecz ludzi przeżywających czas choroby nowotworowej - mówił bp Greger, dziękując uczniom i ich nauczycielom, wychowawcom, katechetom za wyobraźnię miłosierdzia. Nagrodą za ich zaangażowanie były pamiątkowe puchary i dyplomy.  

Podziękowali uczniom także przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych i parlamentarzyści. List od wiceministra Stanisława Szweda odczytał senator Andrzej Kamiński, który dziękował też za wszechstronną opiekę medyczną i duchową, jaką w bielskim hospicjum otrzymała jego umierająca matka.  

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ANDRZEJ KAMIŃSKI, BIELSKO-BIAŁA, BP PIOTR GREGER, GRAŻYNA CHORĄŻY, HOSPICJUM ŚW. JANA PAWŁA II, POLA NADZIEI

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl