Premier: Będziemy wytaczać procesy cywilne redakcjom, które będą mówić o winie całego narodu polskiego

dodane 27.06.2018 19:21

PAP |

Kłamcy historyczni, którzy oczerniają Polskę nadal zasługują na potępienie; będziemy na pewno wytaczać procesy cywilne tym redakcjom, które będą mówić o winie całego narodu polskiego - podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki.

Premier: Będziemy wytaczać procesy cywilne redakcjom, które będą mówić o winie całego narodu polskiego   PAP/Leszek Szymański

Premier Mateusz Morawiecki a także premier Izraela Benjamin Netanjahu podpisali w środę wspólną deklarację rządów polskiego i izraelskiego. Wcześniej w środę Sejm i Senat przyjęły nowelizację ustawy o IPN, którą tego dnia podpisał też prezydent Andrzej Duda.

Premier podkreślił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości przez ostatnie 2,5 roku "zdziałał dużo więcej dla odbudowania prawdziwej polityki historycznej, opowieści o bohaterskiej Polsce, bohaterskich Polakach, również i przede wszystkim z czasów II wojny światowej, tą zakłamaną w czasach komuny, ale również zakłamywana w czasach III RP". "Zrobiliśmy więcej niż rząd PO-PSL przez poprzednie 8 lat" - podkreślił.

"Kłamcy historyczni, którzy oczerniają Polskę nadal zasługują na potępienie. (...) Będziemy na pewno wytaczać procesy cywilne tym redakcjom, które będą mówić o winie całego narodu polskiego, dlatego to jest podkreślane tutaj w deklaracji, że ani Polacy, ani Polska, ani cały naród polski nie ponoszą w najmniejszym stopniu winy za niemiecki Holokaust, niemieckie piekło na ziemi polskiej" - mówił. Dodał, że pięć miesięcy od uchwalenie w styczniu nowelizacji ustawy o IPN do obecnych zmian w ustawie były po to, "żeby zmienić tę świadomość, żeby pokazać realia II wojny światowej, rzeczywistość jaka wtedy panowała, żeby bronić szacunku do Polski, żeby bronić naszych racji i żeby bronić honoru Polski, honoru naszych przodków".

"Jestem przekonany, że dzisiaj po tym trudnym okresie uświadomiliśmy w tylu zakątkach świata, że nie było +polskiego gestapo+, nie było +polskich obozów śmierci+, a za ratowanie współobywateli żydowskich była kara śmierci nie tylko dla tych, którzy ratowali, była kara śmierci dla całych rodzin, dla całych wiosek" - mówił.

Podkreślił, że "takich wiosek brutalnie spalonych przez Niemców, przez nazistowskich Niemców i ich kolaborantów, kolaborantów niezależnie jakiej religii, jakiej narodowości, jakiego światopoglądu, takich wiosek były dziesiątki, były setki, pomordowanych, spacyfikowanych wiosek polskich na terenach Polski okupowanej przez Niemców".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, IPN, IZRAEL, MATEUSZ MORAWIECKI, PAP, PRAWO, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 9 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 podaj nick 30.06.2018 16:11
Niezalogowany użytkownik niech znajomi prawnicy sobie dorobią na wytaczaniu w imieniu Skarbu Państwa, a kto siedzi po sądach też wiadomo, o wynik można być spokojnym
Plusów: 5 Gość 28.06.2018 10:59
Niezalogowany użytkownik Premier nie wie o czym mówi, przykre to stwierdzenie ale prawdziwe.
Plusów: 7 albert 28.06.2018 08:26
Niezalogowany użytkownik Pan Premier będzie wytaczał, a oni będą się zataczać, ale ze śmiechu!
Plusów: 1 Jkl 28.06.2018 07:09
Niezalogowany użytkownik A kiedy zniesienie umów o dzieło? Kiedy godne pensje dla ludzi? Kiedy walka z biedą w Polsce? Kiedy zasypanie coraz większego rowu pomiędzy biednymi i bogatymi w naszym kraju? Kiedy wreszcie przyjęcie ustaw w sposób pełny chroniący życie ludzkie? Kiedy pomoc niepełnosprawnym? Niech bogaci przestaną dalej gromadzić swoje majątki. Dobra tej ziemi powinny być równomiernie dystrybuowane. Nie mogą jedni mieć milionów na kontach, w drudzy żyć w skrajnej biedzie. Niech tym zajmie się nasz rząd.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl