107,6 FM

Jezus nie zachęca nas do naiwności

Bądźcie roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie. Mt 10,16b

Jezus powiedział do swoich apostołów:
«Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie.

Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was prowadzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was.

Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.

Gdy was prześladować będą w tym mieście, uciekajcie do innego. Zaprawdę, powiadam wam: Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie Syn Człowieczy».


Wielokrotnie te słowa Jezusa przychodziły mi na myśl w ciągu ostatnich kilku lat. Kiedy Europę zalewały kolejne fale emigrantów/uchodźców i kiedy powoływano się na słowa o sądzie ostatecznym – „byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie” (Mt 25,43a) – po to, by atakować polski rząd i podkreślać na wskroś ewangeliczną postawę Angeli Merkel, politykę multi-kulti, budowania meczetów w Europie i przemilczania sylwestrowych ataków na kobiety w Kolonii. Tymczasem Jezus powiedział nie tylko „byłem przybyszem”, ale i „bądźcie roztropni jak węże”. I dopiero postawa będąca owocem syntezy tych dwóch fraz jest prawdziwie ewangelicznie mądra. Jezus nie zachęca nas do naiwności. Chce, byśmy kochali. A do prawdziwej miłości potrzebne są i serce, i rozum.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • albert
    13.07.2018 11:05
    Ci, którzy wyrzucają nam cytatem z Biblii, że przyjęliśmy uchodźcy, podobni są do Judasza, który wyrzucał Marii Magdalenie marnowanie olejku nardowego na namaszczanie Jezusa. Ci ludzie obłudni nie mają nic przeciwko temu, co skłania tych "uchodźców" do przyjazdu. Nie mają nic do przyczyn ich migracji, bo sami tak jak Judasz popierają to zło. W tym fragmencie Ewangelii Jezus uczy nas, że mamy szukać prawdy i bezwzględnie odrzucać zło, bo tylko prawda pozwala kroczyć drogą dobra, którą odsłonił nam nasz Zbawiciel.
    doceń 2
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.