Biskup Helsinek: Kto nie może przystąpić do Komunii, może otrzymać błogosławieństwo

dodane 03.07.2018 13:24

KAI |

„Kiedy ludzie stoją w kolejce do Komunii św., to te osoby, które nie mogą jej otrzymać kładą prawą dłoń na lewym ramieniu. Jest to znak do kapłana, że dana osoba nie może przystąpić do Komunii św., ale pragnie otrzymać błogosławieństwo” – powiedział agencji SIR biskup Helsinek - Teemu Sippo.

Biskup Helsinek: Kto nie może przystąpić do Komunii, może otrzymać błogosławieństwo   Józef Wolny /foto gość

Ordynariusz fińskich katolików w ten sposób odpowiedział włoskiej agencji katolickiej na temat dyskutowanej w Niemczech możliwości przystępowania współmałżonków niekatolickich do Komunii św.

Bp Sippo przyznał, że jest to sytuacja bolesna dla niektórych osób, ale sytuacja kościelna w poszczególnych krajach jest bardzo różna. W krajach skandynawskich duchowni chętnie udzielają niekatolikom swojego błogosławieństwa, co pozwala podkreślić wspólnotę duchową. „Bardzo dobrze rozumiem, co dzieje się w Niemczech, ale kiedy dokonujemy zmian, oznacza to, że cały Kościół musi się zmienić, nie tylko w Niemczech” – stwierdził biskup Helsinek.

Jego zdaniem pasterze Kościoła w Niemczech nie mogą czynić czegoś, co jeszcze nie akceptuje cały Kościół. Mam nadzieję, że pewnego dnia, kiedy Kościoły będą bliżej, będziemy jednym Kościołem i będziemy mogli mieć udział we wspólnym stole eucharystycznym” - powiedział agencji SIR bp Teemu Sippo.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 27 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 4 sp 05.07.2018 15:00
Niezalogowany użytkownik Wystarczająco dobitnie na temat rzeczywistości postaci eucharystycznych wypowiedział się św. Paweł, że "kto spożywa chleb LUB pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej".
Plusów: 10 Gość 05.07.2018 13:00
Niezalogowany użytkownik Co za kulturalna odpowiedź. Zawsze mi się wydawało, że ma to nazwę sakrament pojednania.
Plusów: 4 matematyk 05.07.2018 12:49
Niezalogowany użytkownik Bo pojednać to się możesz z kumplem. To jest wyjaśnienie krótkie. Po dłuższe sięgnij do katechizmu.
Plusów: 22 Gość 05.07.2018 09:24
Niezalogowany użytkownik Czemu pokuty zamiast pojednania?

wszystkie komentarze >