107,6 FM

Polska jest na skraju wyżu znad Atlantyku

Jak informuje IMGW, na przeważającym obszarze Europy pogodę kształtuje rozległy wyż znad Atlantyku, jedynie wschodnia połowa kontynentu znajduje się w zasięgu rozległego niżu znad zachodniej Rosji. Polska jest na skraju wspomnianego wyżu. Jedynie na wschodzie i południowym wschodzie zaznacza się wpływ płytkiej zatoki związanej z niżem znad Rosji. Z północnego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie, nad zachodnią Polskę suche, nad wschodnią wilgotniejsze.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

W niedzielę w województwach południowych zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm, 15 mm, a w Małopolsce i na Podkarpaciu do 20 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane i gdzieniegdzie niewielki przelotny deszcz. Temperatura maksymalna przeważnie od 23 st.C do 26 st.C, chłodniej w kotlinach górskich i na wybrzeżu: od 19 st.C do 21 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W nocy w południowej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i zanikające przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 11 st.C do 15 st.C. Wiatr słaby, tylko nad morzem umiarkowany, północny i zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W poniedziałek na wschodzie zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i miejscami przelotne opady deszczu, a na Śląsku i Małopolsce także burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 23 st.C do 26 st.C, chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat: od 19 st.C do 21 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 25 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna około 14 st.C. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 26 st.C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama