Trump: Z powodu "głupoty USA" relacje z Rosją "nigdy nie były gorsze"

dodane 16.07.2018 10:52

PAP |

"Wiele lat głupoty USA" spowodowało, że relacje Stanów Zjednoczonych z Rosją "nigdy nie były gorsze" - ocenił w poniedziałek amerykański prezydent Donald Trump. Wczesnym popołudniem w Helsinkach mają odbyć się jego rozmowy z przywódcą Rosji Władimirem Putinem.

Trump: Z powodu "głupoty USA" relacje z Rosją "nigdy nie były gorsze"   PAP/EPA/CHRIS RATCLIFFE / POOL Donald Trump

"Z powodu wielu lat lekkomyślności i głupoty USA nasze relacje z Rosją NIGDY nie były gorsze (...)" - napisał na Twitterze amerykański prezydent.

We wcześniejszym wpisie Trump ocenił, że zakończony w czwartek szczyt NATO był "świetny" i zapewnił, że Sojusz jest "teraz silny i bogaty".

Na wczesne godziny popołudniowe w Helsinkach zaplanowane są rozmowy między prezydentami USA i Rosji. Zapowiadając szczyt w stolicy Finlandii Biały Dom wskazał, że przywódcy omówią relacje pomiędzy USA i Rosją i kwestie dotyczące bezpieczeństwa. Strona rosyjska zapowiadała, że tematem rozmów Putina z Trumpem będą relacje obu krajów i główne problemy międzynarodowe.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, FINLANDIA, PAP, PREZYDENT, ROSJA, USA

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 PAT 17.07.2018 08:37
Niezalogowany użytkownik To biznes zawiera w sobie politykę, a nie odwrotnie.
- Dobry biznesmen jest dobrym politykiem.
- Dobry polityk może nie być dobrym biznesmenem.
...dlatego Trump jest dla Ameryki najlepszym prezydentem wg. mnie przynajmniej od czasów Regana (konec lat 80-tych).
Plusów: 0 krut00 16.07.2018 17:02
...rozmawiają ze sobą.... Szkoda tylko że nie mogą (potrafią?) tego robić otwarcie. Wielu ludziom otworzyły by się wtedy oczy.
A ja cieszę się, że panowie Trump i Putin rozmawiają ze sobą. Każdy z nich reprezentuje przecież interesy swojego kraju. To dobry prognostyk, trzeba te spotkanie otoczyć modlitwą. Pozdrawiam.
Plusów: 3 Brodaty Sokrates 16.07.2018 12:38
Niezalogowany użytkownik Spotkanie dwóch kolegów którzy chcą rządzić światem. Unia Europejska Trumpowi nie pasuje, Chiny podobnie.Trumpowi zależy by świat miał dwa bieguny.Tylko Rosja lub USA. A reszta krajów to lennicy który kupują broń od USA lub Rosji.Trump to średni polityk,za to świetny biznesmen.

wszystkie komentarze >