107,6 FM

Nie porzucajcie psów - alarmują schroniska

Słońce, plaża, wypoczynek i… gdzie w tym wszystkim miejsce dla pupila?

Nie porzucajcie psów - alarmują schroniska   Schronisko dla psów w Krzesimowie Justyna Jarosińska /Foto Gość Są tacy, którzy nie wyobrażają sobie wczasów bez swojego zwierzaka. Jednak ciągle jest zbyt wielu tych, którzy postanawiają na czas urlopu, pozbyć się problemu – czyli po prostu psa czy kota porzucić... a jest tyle innych możliwości. Na popularności zyskują m. in. psie hotele. Mówi Mateusz Rychter, zajmujący się opieką domową:

 

 

Niestety przedstawiciele schronisk przyznają, że nie ma tygodnia, w którym na ich próg nie podrzucono by zwierzęcia. To praktyka, która nasila się szczególnie w wakacje. Weterynarz, Ewelina Pałys-Jasiurkowska wyjaśnia co dzieje się ze zwierzęciem, które trafia do schroniska:

Na szczęście coraz większa liczba właścicieli decyduje się na podróż z pupilem lub zapewnienie mu opieki w specjalnym hotelu. Wybierając hotel dla swojego psa lub kota trzeba dokładnie sprawdzić, w jakich warunkach przebywać będzie zwierzę. Istotne jest czy opieka będzie całodobowa i jak wiele zwierząt będzie pod opieką jednej osoby.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama