Papież udzielił ślubu w Watykanie, zastępując umówionego księdza

dodane 17.07.2018 07:24

PAP |

Papież Franciszek pojawił się nieoczekiwanie zamiast umówionego księdza na ślubie żołnierza Gwardii Szwajcarskiej i pracującej w Watykanie Brazylijki. Papież udzielił ślubu, a ksiądz opowiedział o tym watykańskim mediom.

Papież udzielił ślubu w Watykanie, zastępując umówionego księdza   Henryk Przondziono /Foto Gość

Do zdarzenia, które zaskoczyło wszystkich uczestników ceremonii i samego kapłana, doszło w sobotę, a jego szczegóły opisano dwa dni później na portalu Vatican News.

Państwo młodzi, ich świadkowie oraz rodziny zgromadzili się w kościele świętego Szczepana koło bazyliki świętego Piotra, gdzie czekali na brazylijskiego księdza, który miał udzielić im ślubu.

Ksiądz Renato dos Santos powiedział w poniedziałek, że gdy przyszedł do zakrystii, by przygotować się do ceremonii, zaskoczony zobaczył tam siedzącego uśmiechniętego papieża.

"Nigdy w życiu nie przypuszczałem, że znajdę papieża w zakrystii" - podkreślił kapłan.

Dodał: "Zobaczyłem go jako proboszcza, który troszczy się o swoje owieczki z parafii. Zawsze tak czynił" - dodał.

Jeszcze większe było zaskoczenie państwa młodych, do których zamiast umówionego księdza wyszedł Franciszek, by przewodniczyć ceremonii.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, PAP, PAPIEŻ, RÓŻNE, WATYKAN

Przeczytaj komentarze | 17 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 xyz 18.07.2018 11:37
Niezalogowany użytkownik wyluzuj, nie jesteś na wykładach w seminarium i te popisy z nazewnictwa niesmaczne są!jesli na religii księża nie wbijają do głow jakiś nazw tzn, ze dla szarego człowieczka nie ma to znaczenia. na kazaniach księża tez jakos mowia jężykiem zrozumiałym dla wiernych.
Plusów: 0 ona 18.07.2018 11:04
Niezalogowany użytkownik Uważam, że to nietakt wobec pary młodej. Wyobraźcie sobie, że znacie księdza, który jest Wam drogi, wiele razy Wam pomagał i marzyliście, żeby pobłogosławił związek małżeński. Na uroczystość niespodziewanie przychodzi biskup i zakłada z góry, że jego pojawienie się jest "wspaniałą niespodzianką".
Plusów: 0 mama 18.07.2018 11:00
Niezalogowany użytkownik Tu nie chodzi o samego księdza, ale też o parę młodą, która mogła być związana z księdzem i chciała, aby to on właśnie ślubu udzielił. Jeśli młodzi proszą konkretnego księdza o przewodniczenie w takie uroczystości, to zakładanie, że oto przełożony w jego miejsce jest łaską dla nich może być nadużyciem i pychą.
Plusów: 0 Radek 18.07.2018 10:48
Niezalogowany użytkownik A czy nie sądzisz, że zadecydowały względy bezpieczeństwa. Papież np nieplanowanie odwiedział domy chodząc "po kolędzie". Niestety był już kiedyś zamach na papieża. W wojsku też ważne rozkazy przekazuje się w ostatniej chwili, żeby nikt nie nakapował wrogowi zbyt wczesnie. Nie oceniajmy papieża zbyt pochopnie, po śmierci dowiemy się z pewnością dlaczego tak postąpił..

wszystkie komentarze >