107,6 FM

Papież udzielił ślubu w Watykanie, zastępując umówionego księdza

Papież Franciszek pojawił się nieoczekiwanie zamiast umówionego księdza na ślubie żołnierza Gwardii Szwajcarskiej i pracującej w Watykanie Brazylijki. Papież udzielił ślubu, a ksiądz opowiedział o tym watykańskim mediom.

Do zdarzenia, które zaskoczyło wszystkich uczestników ceremonii i samego kapłana, doszło w sobotę, a jego szczegóły opisano dwa dni później na portalu Vatican News.

Państwo młodzi, ich świadkowie oraz rodziny zgromadzili się w kościele świętego Szczepana koło bazyliki świętego Piotra, gdzie czekali na brazylijskiego księdza, który miał udzielić im ślubu.

Ksiądz Renato dos Santos powiedział w poniedziałek, że gdy przyszedł do zakrystii, by przygotować się do ceremonii, zaskoczony zobaczył tam siedzącego uśmiechniętego papieża.

"Nigdy w życiu nie przypuszczałem, że znajdę papieża w zakrystii" - podkreślił kapłan.

Dodał: "Zobaczyłem go jako proboszcza, który troszczy się o swoje owieczki z parafii. Zawsze tak czynił" - dodał.

Jeszcze większe było zaskoczenie państwa młodych, do których zamiast umówionego księdza wyszedł Franciszek, by przewodniczyć ceremonii.

« 1 »
 • feris
  17.07.2018 11:02
  nie czepiajcie się ! od wiekow mowi się tak a nie inaczej! jakby napisano czy mówiono ze Papież czy ksiądz Z parafii poblogoslawił młodych, to jakby to się miało do skramentu ? ludzie nie rozumieliby o co właściwie chodzi, , bo blogoslawic można zawsze i wszędzie, wszystkich i wszystko.
 • xP
  17.07.2018 11:22
  Czepiać się nie czepiać. Ale kiedy to dotyka natury małżeństwa! A rozwój wiary to także wychowanie chrześcijańskie i formacja chrześcijańska, także ta intelektualna. Narzeczeni udzielają sobie sakramentu i to wiemy, i trzeba tak tego nauczać! Ludzie nie rozumieją, bo i nie mają szansy zrozumieć, jeśli się ciągle błędnie mówi czy pisze. Ludzie naprawdę są inteligentni i zrozumieją, tylko trzeba ich właściwie formować: że papież czy ksiądz pobłogosławił w imieniu Boga małżeństwo, które zawarli!
  doceń 8
 • Adal
  17.07.2018 15:34
  Trzeba się czepiać, aby nie pogłębiać błędnego rozumienia. Tak samo jak mówienie "ksiądz odprawił Mszę", gdy w kościele było wielu wiernych. Klerykalizm, klerykalizm,...
 • ona
  18.07.2018 11:04
  Uważam, że to nietakt wobec pary młodej. Wyobraźcie sobie, że znacie księdza, który jest Wam drogi, wiele razy Wam pomagał i marzyliście, żeby pobłogosławił związek małżeński. Na uroczystość niespodziewanie przychodzi biskup i zakłada z góry, że jego pojawienie się jest "wspaniałą niespodzianką".
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama