Francja: Niemal 300 osób zatrzymano w różnych miastach

dodane 17.07.2018 07:21

PAP |

Niemal 300 osób zostało w poniedziałek zatrzymanych w różnych miastach Francji, głównie w Paryżu, kiedy radość ze zdobycia w Rosji przez Trójkolorowych tytułu piłkarskich mistrzów świata wymknęła się spod kontroli i doszło do starć - podało francuskie MSW.

Francja: Niemal 300 osób zatrzymano w różnych miastach   PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Rannych zostało 45 policjantów i żandarmów, ale żaden z nich nie odniósł poważniejszych obrażeń - przekazało w komunikacie francuskie MSW.

Starcia między policją a grupami "bandytów" miały miejsce w kilku dużych miastach, poza Paryżem głównie w Lyonie i Marsylii.

W Paryżu zatrzymano 102 osoby, z których 90 zamknięto w areszcie - podała paryska prefektura.

"Biorąc pod uwagę liczny tłum, musimy jednak odnotować wyważony bilans" - powiedział paryski prefekt Michel Delpuech na konferencji prasowej. Pod wieżą Eiffla w Paryżu sukces reprezentacji fetowało 90 tys. fanów.

Sporadyczne incydenty miały miejsce w niedzielę na Polach Elizejskich. Wieczorem 30 młodych ludzi, część zakapturzonych, wdarło się do Drugstore Publicis, komercyjnego kompleksu przy Polach Elizejskich, i złupiło kilkanaście sklepów. Wychodzili roześmiani, z butelką wina lub szampana pod pachą, i filmowali się telefonami komórkowymi, a policja reagowała strumieniami gazu łzawiącego.

Koło Łuku Triumfalnego natomiast policjanci musieli interweniować podczas starcia ze sobą dwóch grup ludzi.

Starcia wybuchły także w Lyonie, gdzie według tamtejszej prefektury zatrzymano 30 osób, z których 28 umieszczono w areszcie z powodu kradzieży, m.in. w sklepie odzieżowym, i zniszczenia mienia. Innych 12 osób zatrzymano w związku z przemocą i ciskaniem kamieniami w policję.

W niedzielę podopieczni selekcjonera Didiera Deschampsa pokonali Chorwację 4:2 w finale mundialu w Rosji i po raz drugi w historii zdobyli najważniejsze piłkarskie trofeum. W strefach kibica w całej Francji spotkanie oglądały setki tysięcy sympatyków Trójkolorowych.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FRANCJA, PAP, POLICJA, SPORT, ZAMIESZKI, ZATRZYMANIE

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Dremor 17.07.2018 13:45
Wiązanie zamieszek we Francji z uchodźcami świadczy o bardzo wąskich horyzontach myślowych.
Plusów: 2 sara do Gośc 17.07.2018 11:19
Niezalogowany użytkownik A jakie koszty poniosło społeczeństwo ? Policja , żandarmeria , to wszystko z podatków ludzkich .Ale kto by to liczył ? Dziś świat nie umie liczyć strat , bo na nie, nie musi pracować.
Plusów: 2 Jamci 17.07.2018 10:42
Niezalogowany użytkownik "Radość wymknęła się spod kontroli". Gratuluję sformułowania (sarkazm).
Plusów: 5 mee... 17.07.2018 10:15
Niezalogowany użytkownik Co dzieje sie we Francji wiecie, ale wielotysieczny protest rolnikow w Warszawie - przeoczyliscie...

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl