107,6 FM

Francja: Niemal 300 osób zatrzymano w różnych miastach

Niemal 300 osób zostało w poniedziałek zatrzymanych w różnych miastach Francji, głównie w Paryżu, kiedy radość ze zdobycia w Rosji przez Trójkolorowych tytułu piłkarskich mistrzów świata wymknęła się spod kontroli i doszło do starć - podało francuskie MSW.

Rannych zostało 45 policjantów i żandarmów, ale żaden z nich nie odniósł poważniejszych obrażeń - przekazało w komunikacie francuskie MSW.

Starcia między policją a grupami "bandytów" miały miejsce w kilku dużych miastach, poza Paryżem głównie w Lyonie i Marsylii.

W Paryżu zatrzymano 102 osoby, z których 90 zamknięto w areszcie - podała paryska prefektura.

"Biorąc pod uwagę liczny tłum, musimy jednak odnotować wyważony bilans" - powiedział paryski prefekt Michel Delpuech na konferencji prasowej. Pod wieżą Eiffla w Paryżu sukces reprezentacji fetowało 90 tys. fanów.

Sporadyczne incydenty miały miejsce w niedzielę na Polach Elizejskich. Wieczorem 30 młodych ludzi, część zakapturzonych, wdarło się do Drugstore Publicis, komercyjnego kompleksu przy Polach Elizejskich, i złupiło kilkanaście sklepów. Wychodzili roześmiani, z butelką wina lub szampana pod pachą, i filmowali się telefonami komórkowymi, a policja reagowała strumieniami gazu łzawiącego.

Koło Łuku Triumfalnego natomiast policjanci musieli interweniować podczas starcia ze sobą dwóch grup ludzi.

Starcia wybuchły także w Lyonie, gdzie według tamtejszej prefektury zatrzymano 30 osób, z których 28 umieszczono w areszcie z powodu kradzieży, m.in. w sklepie odzieżowym, i zniszczenia mienia. Innych 12 osób zatrzymano w związku z przemocą i ciskaniem kamieniami w policję.

W niedzielę podopieczni selekcjonera Didiera Deschampsa pokonali Chorwację 4:2 w finale mundialu w Rosji i po raz drugi w historii zdobyli najważniejsze piłkarskie trofeum. W strefach kibica w całej Francji spotkanie oglądały setki tysięcy sympatyków Trójkolorowych.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama