Afrykański król przyjął prawosławny chrzest

dodane 17.07.2018 14:25

KAI |

Król afrykańskiego szczepu Jean Gervais Tshiffi Zaé – „król królów” ludu Krou na Wybrzeżu Kości Słoniowej - przyjął chrzest w prawosławnej republice mnichów na Świętej Górze Athos. Na chrzcie otrzymał imię Dawid i jego świętym patronem jest odtąd biblijny król.

Ceremonia chrztu odbyła się w klasztorze Koutloumousiou, nad którym opiekę sprawują prawosławni misjonarze Afryki.

Nowo ochrzczony wyznawca prawosławia jest członkiem Organizacji Jedności Afrykańskiej (OAU) i sekretarzem generalnym „Forum tradycyjnych królów i książąt szczepów Afryki”. W ostatnich latach często pełnił rolę mediatora w wojnach domowych na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Orthodox Church African King from Ivory Coast receives Orthodoxy at Mount Athos

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Cyrylo 18.07.2018 13:34
Niezalogowany użytkownik "Bądźmy precyzyjni: przyjął chrześcijański chrzest!" To raczej nawoływanie do bycia mało precyzyjnym, zachęta do pisania ogólnikami. Nie powinieneś pisać "chrześcijański chrzest" (masło maślane), tylko "chrzest". Skoro NIBY nie ma wg ciebie chrztu prawosławnego czy katolickiego, to zapytam czy są jakieś inne chrzty niż chrześcijańskie ;) Gdybyśmy mieli być precyzyjnym, to katolickie obrzędy nie są chrztem (baptizmą, zatopieniem), lecz tylko jakimś polaniem kropelkami wody włosów dziecka, nawet nie skóry. Prawosławny chrzest to zanurzenie człowieka w wodzie. Zatem obowiązkowo należy rozróżniać chrzest prawosławny od katolickich obrzędów nazywanych "chrztem".
Plusów: 0 Cyrylo 18.07.2018 13:26
Niezalogowany użytkownik Połowa świata prawosławnego nie uznaje żadnych "sakramentów" poza prawosławiem. Zatem nie wiem w imieniu jakich "chrześcijan" piszesz o tym, że chrzest katolików to to samo co chrzest prawosławnych. Powiedz jeszcze że "Eucharystia" papy Franciszka odprawiona na jakiejś desce to to samo co Eucharystia sprawowanej w Cerkwi i zostaniesz śmiechem zabity.
Plusów: 4 Savonarola 17.07.2018 21:57
Niezalogowany użytkownik Afrykanski krol przyjal chrzest SWIADOMIE!!! Przyjal chrzest i byla to jego wola. W sposob swiadomy stal sie chrzesciajninem i zostal zanurzony w smierc i zmartwychwstanie Jezusa. Witamy w chrzescijanskiej rodzinie.
Plusów: 0 Memo 17.07.2018 21:09
Niezalogowany użytkownik A nazywamy chrztem coś, co nie ma/nie dochowuje chrzcielnej formuły? Bądźmy poważni, jak na ten portal przystało.

wszystkie komentarze >