Słynna włoska pisarka przed sądem za opinię o LGBT

dodane 17.07.2018 16:55

VATICANNEWS.VA |

Korzystając z pisarskiej sławy, postanowiła przerwać milczenie środowiska lekarskiego na temat homoseksualizmu.

Słynna włoska pisarka przed sądem za opinię o LGBT   Niccolò Caranti / CC-SA 4.0 Silvana De Mari

Słynna autorka młodzieżowej fantasy jest też lekarzem. De Mari korzystając z pisarskiej sławy, postanowiła przerwać milczenie środowiska lekarskiego na temat homoseksualizmu. Stwierdziła, że nie jest on nieodwracalny, a jego praktykowanie wiąże się z poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Środowiska LGBT domagają się jej ukarania.

W najbliższą środę w Turynie rozpocznie się proces, którego stawką jest wolność słowa we Włoszech. Na ławie oskarżonych zasiądzie Silvana De Mari. Powszechnemu odbiorcy jest ona znana przede wszystkim jako poczytna pisarka młodzieżowej fantasy. W Polsce ukazało się sześć książek jej autorstwa. Jest jednym z najchętniej przekładanych włoskich pisarzy.

Przed sądem Silvana De Mari będzie odpowiadać jednak nie za swoje książki, lecz za to, co powiedziała jako lekarz trzech specjalizacji, w tym psychoterapeuta. Korzystając z pisarskiej sławy postanowiła przerwać milczenie środowiska lekarskiego na temat homoseksualizmu. Stwierdziła, że nie jest stanem nieodwracalnym, a zarazem ostrzegła przed zagrożeniami dla zdrowia, jakie wiążą się z pożyciem jednopłciowym. Środowiska homoseksualne uznały to za obrazę i domagają się ukarania pisarki. Prokurator wnioskował o umorzenie sprawy. Sędzia się na to nie zgodził i 18 lipca odbędzie się pierwsza rozprawa.

Zdaniem prof. Mauro Ronco, który podjął się obrony pisarki, sprawa ta stanowi przełom w całej historii włoskiego sądownictwa. Po raz pierwszy będzie sądzony lekarz za ujawnienie danych naukowych i wyrażenie swej lekarskiej opinii. Silvana De Mari przedstawiła bowiem bogatą dokumentację, na której oparła się w swych wypowiedziach. Stawką tego procesu są zatem podstawowe swobody obywatelskie – podkreśla prof. Ronco.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DE MARI, LGBT, SĄD

Przeczytaj komentarze | 29 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 elle 19.07.2018 19:45
Niezalogowany użytkownik Ponadto wstrzemiezliwosc tak jak w przypadku alkoholika jest przybliżeniem się do zdrowia, nawet jeśli trzeba mieć się na baczności przez resztę życia z uwagi na nawyki, które się wdrukowalo w mózgu w ośrodki nagrody.
Plusów: 1 elle 19.07.2018 19:34
Niezalogowany użytkownik Są świadectwa osób, które po terapi straciły zainteresowanie kontaktami homoseksualnymi. Był to po prostu mechanizm kompensacyjny, który po terapii okazał się zbedny.
Plusów: 1 gość 19.07.2018 10:55
Niezalogowany użytkownik Albo się napisze nowy, gdy takiego nie ma lub odpowiednio zinterpretuje takie, które już są "by pasowały" do "przestępstwa".
Plusów: 1 kindle 18.07.2018 20:10
Niezalogowany użytkownik Oczywiście że można. Istnieje zjawisko tzw.uwiedzenia homoseksualnego.

wszystkie komentarze >

Reklama