107,6 FM

W Lipnicy Murowanej dziś nie pracują

Od poniedziałku 16 lipca trwa tam tygodniowy odpust ku czci św. Szymona. Główne uroczystości 18 i 22 lipca!

Pielgrzymi mogą codziennie o 6.30 i 19.00 uczestniczyć we Mszy św., zaś o 21.00 wszyscy są zaproszeni do udziału w Apelu Jasnogórskim przy figurze św. Szymona na lipnickim rynku.

Podczas wieczornej Nowenny do św. Szymona będą czytane podziękowania i prośby skierowane do Boga przez wstawiennictwo świętego lipniczanina.  Z okazji odpustu, po porannej i wieczornej Mszy św., będzie można też kupić "bułeczki św. Szymona".

Specjalny charakter ma dzień wspomnienia św. Szymona - 18 lipca.

- W naszej parafii jest to dzień uroczystości, dlatego w ten dzień świętujemy i odkładamy wszelkie prace - mówi ks. proboszcz Mariusz Jachymczak.

Wydarzeniem towarzyszącym odpustowi był spektakl teatralny „Brat naszego Boga”, który został wystawiony przez krakowską „Scenę Moliera”.

W niedziele odpustową 22 lipca Msze św. będą o 7.00, 11.00 i 15.00. Suma odpustowa o 11.00 rozpocznie się procesją z relikwiami z sanktuarium św. Szymona przez rynek do ołtarza polowego.

Uroczystej Sumie będzie przewodniczył o. prowincjał Teofil Czarniak. O 16.00 rozpocznie się XXIX Przegląd Piosenki, który zakończy koncert zespołu FILII DEI z Porąbki Uszewskiej.

O św. Szymonie przeczytacie w:

Zobaczcie też film o świętym:

180 Sekund - 7 Darów Ducha Świętego - ks. Wojciech Werner - Odcinek 1
Profetopl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama