107,6 FM

Premier: Apeluję do opozycji o zdrowy rozsądek

Chciałbym zaapelować do opozycji, żeby bezpieczeństwo granicy zdrowego rozsądku zapanowało; żeby nie zdarzały się takie rzeczy, że jacyś awanturnicy są wwożeni na teren Sejmu w bagażnikach - mówił w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Była posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt (koło Liberalno-Społeczni) w środę po południu wwiozła w bagażniku na teren Sejmu dwie osoby; informację tę potwierdziła Kancelaria Sejmu - podał portal tvp.info. W środę przed Sejmem zorganizowany został protest m.in. przez Obywateli RP, Ogólnopolski Strajk Kobiet i Komitet Obrony Demokracji.

Do sprawy odniósł się premier Morawiecki podczas czwartkowej debaty w Sejmie nad informacją ministra rolnictwa o skutkach suszy i działaniach podejmowanych przez rząd.

"My opieramy naszą politykę gospodarczą, politykę społeczną na trzech filarach: bezpieczeństwo rodziny, bezpieczeństwo naszych miast, naszych ulic i po trzecie bezpieczeństwo naszych granic" - oświadczył szef rządu podczas debaty.

"Ale po tym, co wczoraj widziałem chciałbym poprosić, zaapelować do opozycji, żeby też bezpieczeństwo granicy zdrowego rozsądku zapanowało. Żeby nie zdarzały się takie rzeczy, że jacyś awanturnicy są wwożeni na teren Sejmu w bagażnikach. Przecież nie można w ten sposób postępować" - dodał Morawiecki.

"Zaapelujcie do swoich ludzi, do swoich posłów, żeby takich rzeczy nie robili; żeby nasza debata opierała się na racjonalności, w granicach pewnego zdrowego rozsądku" - powiedział premier zwracając się do posłów opozycji.

Troje posłów - Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus, którzy w środę uczestniczyli w zorganizowaniu transportu na teren Sejmu osobom postronnym, nie może wjeżdżać do parlamentu do końca bieżącego posiedzenia - poinformował PAP dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka.

Jak podkreślił dyrektor CIS, wydarzenia ze środy nałożyły na Straż Marszałkowską potrzebę dodatkowych działań i "wprowadzenia uzupełniających środków bezpieczeństwa". Grzegrzółka powiedział, że w środę kilkoro polityków naruszyło reguły porządkowe dotyczące umożliwienia dostania się na teren parlamentu. 

« 1 »
 • Alicja
  20.07.2018 10:02
  Na prawdę wwieźli kogoś w bagażniku?? Co za wstyd... Przedmówcy chyba zaślepieni albo opłaceni, skoro nie mają z tym większego problemu...
  doceń 5
 • Gość 2
  20.07.2018 10:14
  Proszę tych którzy powtarzają słowa opozycji na temat braku demokracji i autorytaryzmu w Polsce najpierw o poczytanie fachowych książek w tych tematach. Potem o chłodne spojrzenie na to wszystko, a szczególnie na to czy postawienie wieku emerytalnego konkretnej grupie zawodowej z możliwością wydłużenia tego wieku na życzenie pracownika jest nie demokratyczne? I to ma dotyczyć wszystkich sędziów o różnych poglądach politycznych i ideowych, a każdy przypominam takie ma;-)
 • CYnick
  20.07.2018 12:19
  Cel nie uswieca srodkow! Taki cel w ogole niczego nie uswieca. Ku pamieci, Obywatelu Premierze.
  doceń 10
 • gosc
  23.07.2018 14:13
  Panie premierze, policja i inne służby powinny sprawniej działać i dyscyplinować warcholską opozycję. Polacy nie życzą sobie takiego bezkarnego awanturnictwa ze strony opozycji.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama