107,6 FM

Zawaliła się ściana kamienicy w Bytomiu

Prawdopodobnie nikt nie ucierpiał w wyniku zawalenia się w piątek zewnętrznej ściany starej, czterokondygnacyjnej kamienicy w centrum Bytomia (Śląskie) - podała straż pożarna. Ewakuowano dwie osoby, gruzowisko jest jeszcze przeszukiwane.

Jak poinformował PAP starszy kapitan Tomasz Rutkowski z bytomskiej straży pożarnej, runęła większa część ściany od podwórza. Był to niezamieszkany budynek, jedynie od frontu na parterze działała prywatna przychodnia lekarska. Ewakuowano dwie przebywające tam w piątek osoby.

Gruzowisko sprawdzono z pomocą psów. Nic nie wskazuje na to, żeby pod gruzami mógł się znajdować człowiek. "Czekamy jeszcze na ciężki sprzęt, żeby je przeszukać, na ręczne przeszukanie jest zbyt niebezpiecznie" - powiedział PAP Rutkowski.

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego zdecydował już, że budynek nie nadaje się do dalszego użytkowania. Według wstępnych ustaleń, przyczyną katastrofy był zły stan techniczny kamienicy.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane