Dwie osoby znaleziono martwe, trzecia trafiła do szpitala

dodane 22.07.2018 15:00

PAP |

Na terenie powiatu Strzelce Opolskie w ciągu ostatnich kilkunastu godzin znaleziono dwóch martwych młodych mężczyzn, trzeci został przewieziony do szpitala - poinformowała w niedzielę PAP Paulina Porada, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.

Dwie osoby znaleziono martwe, trzecia trafiła do szpitala   HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość

Pierwszą informację o nagłym zgonie 20-latka policja otrzymała w sobotę wieczorem; w niedzielę rano dyżurny komendy w Strzelcach Opolskich został powiadomiony o kolejnej nagłej śmierci - tym razem ofiarą był 18-latek. Także w niedzielę, do szpitala został przewieziony trzeci, 25-letni mężczyzna - podkreśliła Porada.

Jak dodała, mężczyźni to mieszkańcy różnych miejscowości na terenie powiatu strzeleckiego. Przyczyny śmierci dwóch mężczyzn ma ustalić sekcja zwłok. Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo, które ma sprawdzić m.in. ewentualny wspólny mianownik, dla tych trzech wydarzeń - poinformowała. Według Porady jedną z badanych wersji jest zatrucie narkotykami lub innymi substancjami psychoaktywnymi.

Policja apeluje do wszystkich o wstrzymanie się od spożywania nieznanych substancji psychoaktywnych - w tym także tzw. dopalaczy, które mogą stać się przyczyną tragedii. Przypomina, że kilka tygodni temu na skutek spożywania narkotyków o krok od śmierci znalazła się trójka młodych osób w Brzegu. Zostali uratowani tylko dzięki natychmiastowej akcji ratunkowej.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DOCHODZENIE, PAP, WYPADKI, ZGON