107,6 FM

Andrzej Celiński nie będzie kandydatem SLD na prezydenta Warszawy

Zarząd warszawskiego SLD cofnął w czwartek Andrzejowi Celińskiemu rekomendację do startu w wyborach prezydenckich w stolicy - poinformowała PAP rzeczniczka Sojuszu Anna Maria Żukowska. Decyzja stołecznych władz Sojuszu ma związek z wpisami Celińskiego w internecie.

Żukowska dodała, że w piątek odbędzie się konferencja prasowa, na której władze stołecznego Sojuszu poinformują o swoich dalszych krokach dotyczących jesiennych wyborów prezydenta Warszawy.

Andrzej Celiński ostatnio w wulgarny sposób zwrócił się na Facebooku do lidera stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa i kandydata na prezydenta stolicy Jana Śpiewaka. Jego wpis był reakcją na wcześniejszy post Śpiewaka w sieci, w którym sugerował on, że Celiński ma związki z gen. Marianem Robełkiem, zamieszanym - według szefa WMW - w tzw. aferę reprywatyzacyjną. "Janie Śpiewaku z ciebie po prostu ch... (pisownia - PAP). Do sądu proszę. Nie o słowo. O treść Twojego wpisu" - to fragment postu, który Celiński zamieścił na Facebooku.

Lider WMW uznał, że kandydat SLD przekroczył granice dobrego smaku. "Kampania Celińskiego skończyła się zanim zaczęła" - ocenił Śpiewak.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama