107,6 FM

W piątek rusza Fide et Amore

W programie jest dziesięć piątkowych koncertów oraz dziewięć wydarzeń dodatkowych w Polsce i w Niemczech, m.in. warsztaty wokalne, spotkanie literackie, konkurs wiedzy o Polsce, a także konferencja naukowa.

O 19.00 w kościele św. apostołów Filipa i Jakuba w Żorach odbędzie się uroczysta inauguracja, połączona z polskim prawykonaniem „Pasji wg św. Mateusza”, napisanej przez patriarchę Hilariona Alfiejewa.

Kompozytor jest równocześnie jedną z najważniejszych osób w prawosławiu i najbliższym współpracownikiem Cyryla, patriarchy Moskwy i Wszechrusi. Wykonawcami będą artyści z Kaliningradu, którzy wystąpią pod batutą Aleksieja Rodionowa.

12. edycja festiwalu dedykowana jest 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczny festiwal nosi tytuł "Pielgrzymka".

 Szczegółowy program festiwalu na stronie: www.fideetamore.zory.pl

 
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama