107,6 FM

Przeprosiny za obrazoburczy film

Teledysk niemiecko-rumuńskiej grupy namawiający do wojny i oczyszczenia przez ogień ma już ponad 3 mln wyświetleń. Parafianie i proboszcz ze Ścinawki Średniej są oburzeni, że wykorzystano w nim kadry z ich kościoła.

W związku z publikacją na kanale YouTube teledysku „Fire & Forgive” zespołu Powerwolf z dnia 22 czerwca 2018 r. Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż ksiądz proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej wyraził zgodę w dobrej wierze na nagranie scen filmowych w kościele.

W rzeczywistości sceny nagrane w świątyni, zostały użyte do niewłaściwych celów, co stanowi nadużycie zarówno w stosunku do sakralności miejsca, jakim jest kościół, jak również wobec zaufania, jakie wykazał ksiądz proboszcz odpowiedzialny za tę świątynię - wyjaśnia ks. Daniel Marcinkiewicz, rzecznik prasowy Świdnickiej Kurii Biskupiej.

Dodaje, że wobec powyższego ksiądz proboszcz wyraża ubolewanie, że doszło do tego rodzaju zdarzenia, przepraszając wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tą sytuacją urażeni oraz oświadcza, że zdecydowanie jest przeciwny wykorzystywaniu kościoła i innych miejsc sakralnych do celów naruszających świętość i profanujących te miejsca.

Kilka miesięcy temu, grupa osób z kamerą poprosiła proboszcza o możliwość zarejestrowania pobożnych scen w kościele. W rzeczywistości zostały one wykorzystane jako przebitki w teledysku namawiającym do nienawiści i oczyszczenia przez ogień. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy