107,6 FM

Przeprosiny za obrazoburczy film

Teledysk niemiecko-rumuńskiej grupy namawiający do wojny i oczyszczenia przez ogień ma już ponad 3 mln wyświetleń. Parafianie i proboszcz ze Ścinawki Średniej są oburzeni, że wykorzystano w nim kadry z ich kościoła.

W związku z publikacją na kanale YouTube teledysku „Fire & Forgive” zespołu Powerwolf z dnia 22 czerwca 2018 r. Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż ksiądz proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej wyraził zgodę w dobrej wierze na nagranie scen filmowych w kościele.

W rzeczywistości sceny nagrane w świątyni, zostały użyte do niewłaściwych celów, co stanowi nadużycie zarówno w stosunku do sakralności miejsca, jakim jest kościół, jak również wobec zaufania, jakie wykazał ksiądz proboszcz odpowiedzialny za tę świątynię - wyjaśnia ks. Daniel Marcinkiewicz, rzecznik prasowy Świdnickiej Kurii Biskupiej.

Dodaje, że wobec powyższego ksiądz proboszcz wyraża ubolewanie, że doszło do tego rodzaju zdarzenia, przepraszając wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tą sytuacją urażeni oraz oświadcza, że zdecydowanie jest przeciwny wykorzystywaniu kościoła i innych miejsc sakralnych do celów naruszających świętość i profanujących te miejsca.

Kilka miesięcy temu, grupa osób z kamerą poprosiła proboszcza o możliwość zarejestrowania pobożnych scen w kościele. W rzeczywistości zostały one wykorzystane jako przebitki w teledysku namawiającym do nienawiści i oczyszczenia przez ogień. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Dominik1986
  02.08.2018 22:10
  I właśnie dlatego o tego typu akcjach powinien decydować Biskup(Kuria) po zapoznaniu się ze scenariuszem klipu...
  doceń 15
 • krut00
  03.08.2018 18:09
  Zespół "PowerWolf" w rzeczywistości zapewne nazywa się SłabyKapiszon, odpalił licząc na błysk światła i efekty dźwiękowe, tymczasem skończyło się jak zwykle... smrodem. Nie zaglądałem na youtube. Odpowiedź kurii bardzo słaba, można przecież pokazać palcem oraz zarządzić msze przebłagalną w owym kościele. Pod przewodnictwem biskupa, jako że nie dzieje się nic dobrego w jego diecezji, z udziałem proboszcza i owych "artystów", którzy dopuścili się profanacji.
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama