107,6 FM

Genderyści ukrywają swoją działalność

Wzrasta opór przeciw Konwencji Stambulskiej.

Komitet GREVIO działający przy Radzie Europy, odpowiedzialny za monitorowanie wdrażania ,,Konwencji przemocowej”, odmówił udostępnienia informacji na temat przebiegu jego posiedzeń. Plany zasiadających w Komitecie ekspertów od ideologii gender pozostaną więc owiane tajemnicą.

W odpowiedzi na wniosek Instytutu Ordo Iuris wystosowany do Grupy Ekspertów ds. przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (GREVIO) o udostępnienie protokołów z jej posiedzeń, Komitet GREVIO odmówił udzielenia informacji, wskazując, że protokoły z jego posiedzeń są tajne. Nie wiadomo więc nad czym dokładnie pracują eksperci od ideologii gender. Należy zatem zadać pytanie, dlaczego prace tak ważnych instytucji są tak mało transparentne?

GREVIO jest komitetem traktatowym Rady Europy odpowiedzialnym za monitorowanie procesu wdrażania Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (znanej jako ,,Konwencja przemocowa” albo „Konwencja Stambulska”) w poszczególnych państwach, które ją ratyfikowały. Konwencja, wbrew swej nazwie, nie służy jednak zwalczaniu rzeczywistych przyczyn przemocy tylko promocji ideologii gender, wedle której różnice między płciami nie istnieją, lecz mają jedynie charakter umowny, uwarunkowany tendencjami społecznymi oraz osobistymi odczuciami. Postanowienia Konwencji zobowiązują państwa-strony do zacierania różnic pomiędzy kobiecymi i męskimi rolami w społeczeństwie, jako rzekomo warunkującymi i umożliwiającymi dyskryminację kobiet.

,,W 2014 roku Instytut Ordo Iuris opublikował Raport, w którym wskazywał m.in. na niezgodność Konwencji Stambulskiej z Konstytucją RP i przestrzegał, że jej ratyfikacja może doprowadzić do upowszechnienia w Polsce skrajnie lewicowej ideologii gender oraz do wzrostu rzeczywistej skali przemocy względem kobiet. Mimo to Polska znalazła się wśród stron Konwencji Stambulskiej, ratyfikując ją w 2015 r. i włączając do polskiego porządku prawnego” – skomentowała Rozalia Kielmans-Ratyńska, analityk Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.    

Prawną alternatywą na forum międzynarodowym w kwestii zwalczania przemocy domowej oraz ochrony autonomii rodziny i poszczególnych jej członków jest Konwencja o Prawach Rodziny. Powstała ona z inicjatywy europosła Marka Jurka, a jej autorami są eksperci Ordo Iuris. Dokument został zaprezentowany w lipcu br. w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Konwencja o Prawach Rodziny jest projektem międzynarodowej umowy, mającej na celu przede wszystkim wprowadzenie najwyższych standardów ochrony prawnej rodziny. Akt ten jest inspirowany dotychczasowym dorobkiem międzynarodowym oraz konstytucyjnym europejskich państw.

Opór społeczny przeciwko podpisywaniu czy ratyfikowaniu Konwencji Stambulskiej przez europejskie państwa jest coraz silniejszy. Trybunał Konstytucyjny w Bułgarii orzekł o niekonstytucyjności norm w niej zawartych, a wśród krajów które dotychczas podpisały, a nie zdecydowały się na jej ratyfikację są Słowacja, Litwa, Łotwa, Wielka Brytania, Bułgaria, Mołdawia, Lichtenstein, Litwa, Łotwa, Ukraina, Czechy i Węgry. Oby był to dobry czas by szkodliwą Konwencję Stambulską zastąpić chroniącą rodzinę oraz rzeczywiście walczącą z przemocą Konwencją o Prawach Rodziny.

POBIERZ RAPORT ORDO IURIS NA TEMAT ,,KONWENCJI STAMBULSKIEJ’’  

 

« 1 »
 • Dremor
  16.08.2018 21:38
  Dlaczego Konwencja Stambulska nazywana jest tutaj "genderową"? Co takiego niby "genderowego" jest w tej konwencji, że środowiska prawicowe tak bardzo się jej boją?

  Ja tu widzę bardziej żerowanie na niewiedzy i straszenie jakimś strasznym "genderem", którego większość jego przeciwników nawet nie potrafi zdefiniować. Padają jakieś dziwne hasła o "zamianie chłopów w dziewczynki", albo "promocji homozwiązków", tymczasem niczego takiego w konwencji nie ma.
  doceń 58
 • do redakcji
  16.08.2018 22:26
  Bardzo proszę o kasowanie komentarzy osoby "DREMOR" w mojej ocenie promuje on na stronie Gościa Niedzielnego antykatolickie ideologie gender.
  doceń 13
 • abwin
  17.08.2018 23:21
  21 września 2014 r. Klub Inteligencji Katolickiej w Katowicach wzywał Parlamentarzystów pragnących zachować zaufanie katolickich wyborców, do nieratyfikowania „Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej”, szkodliwej dla wychowania młodego pokolenia oraz przyszłości Polski.
  Pełny tekst stanowiska KIK z obszernym uzasadnieniem jest dostępny w internecie w Kronice KIK z 2014 r.
  8 września 2016 r. Klub Inteligencji Katolickiej w Katowicach zaapelował do Parlamentu i Rządu RP o wycofanie aprobaty dla Konkluzji Rady Unii Europejskiej w sprawie równouprawnienia osób LGBTI z 16 czerwca 2016 r. (Kronika KIK z 2016 r.)
 • Gość
  20.08.2018 12:16
  Zbyszek 16.08.2018 22:18 :
  "Ta konwencja dyskryminuje mężczyzn, którzy też mogą być ofiarami przemocy domowej. Nie ma w niej równego traktowania mężczyzn i kobiet."

  Wstęp do Konwencji mówi m. in :

  "przemoc wobec kobiet jest manifestacją nierównego stosunku sił pomiędzy kobietami a mężczyznami na przestrzeni wieków który doprowadził do dominacji mężczyzn nad kobietami i dyskryminacji tych ostatnich, a także uniemożliwił pełną poprawę sytuacji kobiet"

  "strukturalny charakter przemocy wobec kobiet za przemoc ze względu na płeć, oraz fakt, że przemoc wobec kobiet stanowi jeden z podstawowych mechanizmów społecznych, za pomocą którego kobiety są spychane na podległą wobec mężczyzn pozycję"

  "kobiety i dziewczęta są bardziej niż mężczyźni narażone na przemoc ze względu na płeć"

  "przemoc domowa dotyka kobiety w większym stopniu, oraz że mężczyźni mogą również być jej ofiarami"

  Poza tym warto przeczytać w całości i wyrobić sobie zdanie https://www.niebieskalinia.pl/spaw/docs/konwencja_PL.pdf

  a tu w oryginale https://www.coe.int/en/web/conventions/full-list/-/conventions/treaty/210
  doceń 62

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama