107,6 FM

Program jego pontyfikatu brzmiał: "Odnowić wszystko w Chrystusie"

Przeprowadził w kościele liczne reformy.

Święty Pius X - Giuseppe Sarto, urodził się w rodzinie wiejskiego listonosza, w Riese koło Wenecji. Po studiach teologicznych był kolejno wikariuszem, proboszczem, kanclerzem kurii, prefektem i ojcem duchownym w seminarium, biskupem Mantui, kardynałem i patriarchą Wenecji. W roku 1903 został wybrany na stolicę Piotrową. 

Mówi o. Stanisław Tasiemski, dominikanin. 


 

Pius X zmarł 21 sierpnia 1914 r. Beatyfikowany został w 1951, a kanonizowany w 1954 r. przez Piusa XII. 

Pochowany jest w bazylice św. Piotra w Watykanie. Jest patronem esperantystów. W ikonografii św. Pius X przedstawiany jest w stroju papieskim.

« 1 »
 • mee...
  21.08.2018 13:13
  Odnowic wszystko w Chrystusie"...moc czlowiecza do Chrystusa nie siega, to Chrystus odnawia wszystko, daje nowe zycie - jezeli taka jest wola Jego. Czlowiek przemyka sie przez waskie szczeliny w zyciu i pelen podziwu, zdumienia chawli Boga, wiec to nie czlowieka jest zasluga...a jest to Boga obietnica wzgledem tych, ktorym obiecal.
  doceń 2
 • Nik
  21.08.2018 20:06
  A później przyszedł SV2 i wszystko zniszczył. Pius X wyklął by 90% współczesnego duchowieństwa
 • Gość Marek
  21.08.2018 21:21
  O.Tasiemski wspomniał o walce św. Piusa X z modernizmem. Oto, co napisał: „Zwolenników błędów należy dziś szukać nie już wśród otwartych wrogów Kościoła, ale w samym Kościele: ukrywają się oni – że tak powiemy – w samym wnętrzu Kościoła; stąd też mogą być bardziej szkodliwi, bo są mniej dostrzegalni. Będziemy więc mówić, Czcigodni Bracia, nie o niekatolikach, lecz o wielu z liczby katolików świeckich, oraz - co jest boleśniejsze - o wielu z grona samych kapłanów którzy wiedzeni pozorną miłością Kościoła, pozbawieni silnej podstawy filozoficznej i teologicznej, przepojeni natomiast do gruntu zatrutymi doktrynami, głoszonymi przez wrogów Kościoła, zarozumiale siebie mienią odnowicielami tego Kościoła”

  Więcej na ten temat w artykule z dnia dzisiejszego: http://www.pch24.pl/pius-x-wobec-zatrutego-zrodla-wszelkich-herezji,54414,i.html#ixzz5OqGRkZHK
  doceń 1
 • nick
  21.08.2018 21:51
  Pius X nie poznałby obecnego Kościoła. Uznałby go za jakąś sektę protestancką.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama