Program jego pontyfikatu brzmiał: "Odnowić wszystko w Chrystusie"

dodane 21.08.2018 07:10

KAI |

Przeprowadził w kościele liczne reformy.

Program jego pontyfikatu brzmiał: "Odnowić wszystko w Chrystusie"   Wikipedia Pius X

Święty Pius X - Giuseppe Sarto, urodził się w rodzinie wiejskiego listonosza, w Riese koło Wenecji. Po studiach teologicznych był kolejno wikariuszem, proboszczem, kanclerzem kurii, prefektem i ojcem duchownym w seminarium, biskupem Mantui, kardynałem i patriarchą Wenecji. W roku 1903 został wybrany na stolicę Piotrową. 

Mówi o. Stanisław Tasiemski, dominikanin. 


 

Pius X zmarł 21 sierpnia 1914 r. Beatyfikowany został w 1951, a kanonizowany w 1954 r. przez Piusa XII. 

Pochowany jest w bazylice św. Piotra w Watykanie. Jest patronem esperantystów. W ikonografii św. Pius X przedstawiany jest w stroju papieskim.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 7 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 tempestas 22.08.2018 00:41
Taa... gdyby nie SV2 nie byłoby już kogo wyklinać :)
Plusów: 0 podaj nick 21.08.2018 23:02
Niezalogowany użytkownik nie chodziło bardziej o zły PR SV2, na zasadzie, że same sformułowania soborowe nie były szkodliwe, natomiast specyficznie robiony przekaz na ten temat oraz treści których tam nie było były dalej kolportowane jako soborowe, coś jak zabawa w głuchy telefon, która miała miejsce ze względu na fakt, że pewne siły tradycyjnie mają dobre wpływy w kręgach opiniotwórczych czy propagandowych?
Plusów: 2 nick 21.08.2018 21:51
Niezalogowany użytkownik Pius X nie poznałby obecnego Kościoła. Uznałby go za jakąś sektę protestancką.
Plusów: 1 Gość Marek 21.08.2018 21:21
Niezalogowany użytkownik O.Tasiemski wspomniał o walce św. Piusa X z modernizmem. Oto, co napisał: „Zwolenników błędów należy dziś szukać nie już wśród otwartych wrogów Kościoła, ale w samym Kościele: ukrywają się oni – że tak powiemy – w samym wnętrzu Kościoła; stąd też mogą być bardziej szkodliwi, bo są mniej dostrzegalni. Będziemy więc mówić, Czcigodni Bracia, nie o niekatolikach, lecz o wielu z liczby katolików świeckich, oraz - co jest boleśniejsze - o wielu z grona samych kapłanów którzy wiedzeni pozorną miłością Kościoła, pozbawieni silnej podstawy filozoficznej i teologicznej, przepojeni natomiast do gruntu zatrutymi doktrynami, głoszonymi przez wrogów Kościoła, zarozumiale siebie mienią odnowicielami tego Kościoła”

Więcej na ten temat w artykule z dnia dzisiejszego: http://www.pch24.pl/pius-x-wobec-zatrutego-zrodla-wszelkich-herezji,54414,i.html#ixzz5OqGRkZHK

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl