107,6 FM

Dziennikarz na medal

Biskup tarnowski Andrzej Jeż uhonorował diecezjalnym odznaczeniem naszego redakcyjnego kolegę Grzegorza Brożka.

Miłym akcentem zakończyła się jubileuszowa uroczystość w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu.

Na zakończenie Mszy św. bp Andrzej Jeż wręczył naszemu redakcyjnemu koledze Grzegorzowi Brożkowi medal „Dei Regno Servire” w uznaniu jego rzetelnej, sumiennej pracy w „Gościu Tarnowskim” niemal od początku jego istnienia.

W ciągu ponad dwóch dekad swojej pracy Grzegorz przemierzył tysiące kilometrów, odwiedził bardzo wiele wspólnot parafialnych, a każda podróż owocowała dziennikarskim obrazem diecezji, parafii, grup parafialnych i konkretnych diecezjan, którzy żyjąc w świecie, realizują swoje powołanie do świętości.

Należy podkreślić zaangażowanie naszego kolegi w przypominanie historii diecezji, parafii, a także Polski widzianej przez pryzmat konkretnych wydarzeń lokalnych i biografii ich bohaterów.

Docenić trzeba jego wkład w tworzenie internetowej strony „Gościa Tarnowskiego” oraz profilu tygodnika na Facebooku.

Warto zaznaczyć jego społeczne zaangażowanie w promocję chrześcijańskiej caritas. Od wielu lat Grzegorz jest jurorem diecezjalnej edycji konkursu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”.

Cieszy także fakt, że dziennikarz „Gościa Tarnowskiego” jest autorem lub współautorem kilku książek dotyczących osób i miejsc związanych z diecezją tarnowską. W tym miejscu warto przypomnieć m.in. o wywiadzie rzece z bp. Władysławem Bobowskim oraz o albumie wydanym z okazji 25-lecia Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Zdjęcia wykonane przez G. Brożka zdobią wiele publikacji parafialnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama