107,6 FM

Spraw, Panie, bym zawsze z wiarą przyjmował Twe słowo

Słowo Jego było pełne mocy. Łk 4,32

Jezus udał się do Kafarnaum, miasta w Galilei, i tam nauczał w szabat. Zdumiewali się Jego nauką, gdyż słowo Jego było pełne mocy.

A był w synagodze człowiek, który miał w sobie ducha nieczystego. Zaczął on krzyczeć wniebogłosy: «Och, czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić? Wiem, kto jesteś: Święty Boga». Lecz Jezus rozkazał mu surowo: «Milcz i wyjdź z niego!» Wtedy zły duch rzucił go na środek i wyszedł z niego, nie wyrządzając mu żadnej szkody.

Wprawiło to wszystkich w zdumienie, i mówili między sobą: «Cóż to za słowo, że z władzą i mocą rozkazuje nawet duchom nieczystym, i wychodzą».

I wieść o Nim rozchodziła się wszędzie po okolicy.


Żyjemy w czasach szybkiego, masowego i często powierzchownego przekazu informacji. Co dnia zalewa nas potężna fala newsów: mieszanka prawdy i fałszu, wiadomości istotnych i zupełnie błahych. Ważne, by wśród mnogości słów usłyszeć to jedno, najważniejsze, dające Życie. Słowo Chrystusa ma cudowną moc dokonywania tego, co oznacza (por. Łk 4,32.36). Na Jego polecenie duch nieczysty natychmiast zamilkł i opuścił nękanego człowieka. W innych ewangelicznych kontekstach na słowo Jezusa chorzy odzyskiwali zdrowie, grzeszni czystość serca, a umarli powracali do życia. Spraw, Panie, bym zawsze z wiarą przyjmował Twe słowo, by również we mnie dokonywało ono rzeczy wielkich, niosąc mi pokój i zbawienie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Miki35
  04.09.2018 08:33
  Witam Bog jest wszedzie Bog wszystko widzi. A syn bozy byl tylko zbawicielem ktory pomagal ksiedza zamiast byc przykladem to robia na odwrut. bog jest w tobie ty dzialasz. Nakladaja ciezary ktorych nie rusza robia wszystko na pokaz pozdrawiam chrzecijanstwo powino byc traktowane na rowno i miloscia wszystkie relige mamia i wiary
  doceń 1
 • ~anonim
  04.09.2018 09:37
  Jak latwo jest oceniac innych, a jak trudno zroumiec drugiego czlowieka. Czemu oceniasz ksiezy? To sa ludzie tacy sami jak my.Ze swoimi slabosciami ze swoimi ciezarami, nie raz pogubieni w tym zaklamanym swiecie , nie raz wysmiani tylko dlatego ze poszli za Panem . A jednak mimo wszystko dalej ida ta droga , daja ludziom nadzieje , pomagaja odnalezc sens , pomagaja odnalezc Boga.Znam wielu ksiezy i wierz mi , nie wszyscy tacy sa jak myslisz.
 • ~anonim
  04.09.2018 11:53
  "" Modlcie sie za tych , ktorych moj Syn wybral, by prowadzili was na drodze do zbawienia. Niech wasze usta beda zamkniete na kazdy osad." Kiedy na swej drodze spotykasz alkocholika, hazardziste czy narkomana, to kogo widzisz? Bo ja widze czlowieka ktoremu cos w zyciu nie wyszlo. Znam ksiezy ktorzy nigdy nie zaznali milosci domu rodzinnego, takich ktorzy pija i uprawiaja hazard. Ale znam tez takich lekarzy , nauczyxieli, policjantow i co ? Oni nie powinni tez swiecic przykladem ? Czy oni maja moralne prawo do pouczania innych? Przeciez ucza dzieci , lecza ludzi, stoja na strazy prawa, a jednak jak spotykamy ich na ulicy to klaniamy im sie .Mamy do nich szacunek.A kiedy ulica idzie kaplan z Najswietszym Sakramentem to mijamy go obojetne .Dlaczego ? , bo ktos powiedzial ze to alkocholik , hazardzista, bo nie jest taki jak bysmy chcieli zeby byl? Oni potrzebuja naszej modlitwy , naszego wsparcia, a nie naszych osadow .Popatrzmy na siebie w glab naszego serca i wyrzucmy z niego nienawisc bo blodzic jest rzecza ludzka a wybaczac boska.
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.