107,6 FM

Bojkot Nike w USA

Amerykanie palą sprzęt Nike, a nagrania tego wrzucają do mediów społecznościowych. Wszystko z powodu pewnej reklamy.

Chodzi o zaangażowanie do spotu z okazji 30-lecia głównego hasła marki ("Just do it") Colina Kaepernicka. W Polsce to nazwisko niewiele mówi - to były gracz zawodowej ligi futbolu amerykańskiego, który stracił kontrakt po tym, jak 2 lata temu ukląkł na boisku podczas grania amerykańskiego hymnu. Miał to być protest przeciw dyskryminacji czarnoskórych Amerykanów. Obywatele USA są jednak bardzo przywiązani do swych barw narodowych oraz hymnu i takie zachowanie odebrali jako profanację.

Hasło kampanii Nike, w której bierze udział Kaepernick, głosi: "Musisz w coś wierzyć. Nawet jeśli będziesz musiał poświęcić wszystko".  Uczestnicy bojkotu podkreślają, że samo hasło jest prawdziwe, ale ilustrowanie go podobizną tego akurat człowieka jest fatalne.

Colin Kaepernick 'Just Do It' Ad Sparks Nike Boycott
CBS Miami

« 1 »
TAGI:
 • Mi
  05.09.2018 10:49
  bo tu chodziło z tym klękaniem bardziej o KOD-ziarski w stylu protest przeciw Trumpowi
  doceń 2
 • intersum
  05.09.2018 12:18
  Akurat dobrze się stało. Nike to lewacka firma słynna z popierania LGBTetc...
 • gość
  05.09.2018 14:10
  Termin "ukląkł" jest nieco mylący, bo nie chodziło o oddanie czci czy podobnego typu religijny gest, ale po prostu o "spoczęcie" na murawie. Innymi słowy - nie powstał do hymnu, gdy zrobili to inni. A że wcześniej wszyscy klęczeli (do zdjęcia), to wyszło, że "ukląkł".
  doceń 13
 • Gość
  05.09.2018 15:52
  Czyli ludzie palą ubrania, za które wcześniej zapłacili.... Ergo będą musieli kupić nowe...
  Idealna sytuacja dla marki, żeby spalić jej produkty minutę po kupieniu. Teraz może kupią Adidasa, ale... Prędzej czy później i tak wrócą, a im szybciej kupią Adidasa, tym szybciej im się Adidas zniszczy:)

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama