107,6 FM

Senior za kółkiem

Kiedy senior powinien zrezygnować z kierowania samochodem? To pytanie wciąż budzi sporo kontrowersji.

Senior za kółkiem   Jedni przekonują, że powinny istnieć przepisy, które określą granicę wieku. Inni przekonują, że rezygnacja z kierowania powinna zależeć wyłącznie od stanu zdrowia. Jak ten problem oceniają najstarsi mieszkańcy regionu?

Niestety nie ma żadnych przepisów mówiących o tym kiedy senir za kółkiem nie może zasiąść. To czy osoby starsze zrezygnują z kierowania zależy wyłącznie od ich decyzji. Niestety nie wszyscy decydują się na taki rok. Mówił Krzysztof Wójcik, ekspert ruchu drogowego.

Obecnie prawo jazdy wydawane jest terminowo - na 15 lat. Po tym okresie należy przejść badania. To lekarz ocenia czy wciąż możemy prowadzić samochód. Ci jednak, którzy otrzymali uprawnienia przed 2013 rokiem mogą prowadzić pojazdy bezterminowo.

Senior za kółkiem   Dziś [05.09.18] na Stadionie Śląskim odbyła się akcja profilaktyczna "Senior na drodze". Osoby starsze z naszego regionu brały udział w warsztatach i szkoleniach na temat bezpieczeństwa na drodze oraz w zajęciach sprawnościowych. Te lekcje miały uświadomić niektórym osobom, że czasem warto zrezygnować z prowadzenia samochodu, by nie narażać siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

 

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama