107,6 FM

Od piątku biegowe święto w Krynicy-Zdroju

Już w piątek 7 września 2018 r. startuje 9. TAURON Festiwal Biegowy, najwszechstronniejsze, a przy tym jedno z największych wydarzeń biegowych w Polsce i Europie Środkowej. Przez 3 dni ok. 10 tys. uczestników z Polski i zagranicy wystartuje w 30 konkurencjach biegowych i nordic walking na trasach o łącznej długości 300 kilometrów. Wciąż można się zgłaszać na start.

Jedyne takie wydarzenie w kraju. Dla wszystkich!

9. TAURON Festiwal Biegowy to jedna z największych a przy tym najwszechstronniejsza impreza dla biegaczy i miłośników nordic walking w Polsce. W programie wydarzenia znajdują się biegi uliczne i górskie, a także marsze nordyckie (nordic walking), dla zawodowców i amatorów, dorosłych, dzieci, całych rodzin. Najkrótsze biegi rozgrywane są na dystansie 300 metrów (Biegi Dzieci - Rusz się z K! do lat 8), najdłuższy, Bieg 7 Dolin liczy ponad 100 km. Najbardziej wymagająca jest festiwalowa etapówka - Brubeck Iron Run, z 9 biegami w programie z łącznym dystansem 141 km. Przez trzy dni uczestnicy startują na ulicy i w górach, ścigając się z rywalami i ostrymi limitami czasowymi w poszczególnych konkurencjach, a przede wszystkim, z własnymi słabościami.

Aż 5 spośród 30 konkurencji Festiwalu będą miały rangę mistrzostw Polski (Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking i Mistrzostwa Polski w Hill Nordic Walking) oraz mistrzostw Polski masters (Życiowa Dziesiątka, Koral Maraton, Bieg 7 Dolin 100 km). Udział w wydarzeniach zapowiedzieli czołowi polscy zwodnicy, medaliści Mistrzostw Polski w tych konkurencjach.

Rekord frekwencji niemal pewny

W Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju biorą udział dorośli, seniorzy i dzieci.

Na 9. TAURON Festiwal Biegowy zapisało się już ponad 10 000 osób z całej Polski i zagranicy, w tym ponad 8 100 dorosłych i 19 050 dzieci. Ok. 70 proc. uczestników imprezy stanowić będą mężczyźni (stan na 6.09.2018). Największe biegi Festiwalu to Bieg 7 Dolin (ponad 3 300 głoszeń na dystanse 100, 64 i 34 km), Życiowa Dziesiątka (2 400 zgłoszeń), Niepodległa - Biegi Małopolski (1 400 zgłoszeń), Runek Run 22 km (880 zgłoszeń), Konspol Półmaraton (750 zgłoszeń), Bieg Nocny 7 km o Puchar "Przeglądu Sportowego" (550 zgłoszeń), Biegi Deptaka dla dzieci na 300 i 600 m (500 zgłoszeń).

Rekord frekwencji został ustanowiony w 2016 r., gdy pakiety odebrało 8 150 osób, liczba tzw. osobostartów przekroczyła 12 000 (każdy uczestnik może wystartować w dowolnej liczbie konkurencji). Dynamika zgłoszeń pokazuje, że w tym roku rekordy imprezy zostaną pobite. Zapisy do biegów i marszów w Krynicy są otwarte także w trakcie zawodów, a ostatnie numery startowe będą wydawane na 30 minut przed startem danej konkurencji (wyjątek Bieg 7 Dolin 100 i 64 km).

Rekordowe nagrody

Rekordowa w skali kraju pula nagród 9. TAURON Festiwalu Biegowego wynosi aż 650 tysięcy złotych. Pula nagród Biegu 7 Dolin (100, 64, 34 km) wyniesie aż 300 tys. zł i jest to najwyższa pula nagród w biegach górskich (w tym w ultramaratonach górskich) na świecie. Zwycięzcy biegu na dystansie 100 km, jeśli pobiją rekordy tras (kobiet i mężczyzn oddzielnie) otrzymają po 40 tys. zł - to trzecia pod względem wysokości nagroda indywidualna w w biegach górskich (w tym w ultramaratonach górskich) na świecie.

Na nagrody 9. TAURON Festiwalu Biegowego złoży się ponad 500 nagród finansowych wartości blisko pół miliona złotych oraz nagrody rzeczowe. Nagrodą główną Festiwalu jest samochód osobowy o wartości 63 tys. zł, ufundowany przez Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów "Koral" z Nowego Sącza, partnera królewskiego biegu Festiwalu od początków wydarzenia w 2010 roku.

Jak Festiwal, to muzyka

Rywalizacji biegaczy towarzyszą przez 3 dni koncerty na scenie na deptaku. Na scenie 9. TAURON Festiwalu Biegowego zagrają m.in. Magda Navarette i Caravana Band (jazzowa mieszanka kultiru hiszpańskiej, bałkańskiej i gypsy), DrymbaDaDzyga (ukraińska grupa łącząca w swojej muzyce rodzimy folk z punk rockiem, ska i funkiem), Freeborn Brothers (łączą z powodzeniem brzmienie banjo z południa USA z melancholijnym akordeonem i żywiołową, bałkańską orkiestrą dętą), zespół wokalny MONK (współczesna jazzowo-popowa muzyka a'capella), No Brothers (gitarowa energia połączona z charyzmatycznym wokalem) a także Górale Łąccy.

Sprzętowe nowości i okazje

Festiwalowe EXPO zgromadzi ponad 150 wystawców - najważniejszych producentów sprzętu sportowego, pamiątek, dostawców usług dla biegaczy - nie zabraknie prezentacji nowych kolekcji ubrań czy modeli butów biegowych, plecaków, odzieży, biżuterii sportowej, nowości wydawniczych z obszaru biegania czy ofert wyjazdów sportowych. Większość oferowanych produktów czy usług można nabyć w promocyjnych cenach, specjalnie przygotowanych przez wystawców na festiwalowe targi. Jak szacujemy, EXPO odwiedzi w tym roku ok. 20 tys. osób - biegaczy, ich rodzin, mieszkańców Krynicy-Zdroju i okolicznych miejscowości.

Gwiazdy sportu w Krynicy

Krynica to także strefy aktywności (z konkursami i nagrodami, pokazami filmów, grami i zabawami), akcje edukacyjne (udar mózgu, cukrzyca), warsztaty, seminaria i spotkania gwiazdami sportu. W tym roku z uczestnikami Festiwalu Biegowego spotkają się m. in. złote medalistki lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w sztafecie 4x400 metrów Iga Baumgart-Witan i Małgorzata Hołub-Kowalik, brązowa medalistka olimpijska w pięcioboju Oktawia Nowacka, mistrz Polski w maratonie Henryk Szost, mistrzyni boksu Iwona Guzowska, legenda polskiego szczypiorniaka Bogdan Wenta, Mistrz Olimpijski w wioślarstwie i minister sportu Adam Korol. Spotkania z gośćmi Festiwalu są otwarte, a wstęp na nie - bezpłatny.

Rozgrzejemy domy festiwalowiczów

Sponsorem tytularnym 9. TAURON Festiwalu Biegowego jest TAURON Polska Energia S.A. Firma bierze udział w tegorocznym Festiwalu z hasłem "Rozgrzewamy TAURON Festiwal Biegowy - Rozgrzejemy też Twój dom!". Na krynickim deptaku w strefie kibica w piątek, 7 września, zaparkuje mobilny dom TAURONA. Będzie można w nim uzyskać wiele praktycznych informacji na temat możliwości wymiany ogrzewania na ekologiczne, a także porównać koszty eksploatacji różnych urządzeń. Eksperci TAURONA doradzą, jakie ogrzewanie wybrać, by odpowiadało potrzebom domowników oraz ich możliwościom finansowym. Zawodnicy otrzymają pakiety startowe z atrakcyjnymi upominkami od TAURONA, a przedstawiciele firmy zorganizują i poprowadzą dla uczestników Festiwalu specjalną strefę aktywności z konkursami i innymi atrakcjami.

9. TAURON Festiwal Biegowy odbędzie się w dniach 7-9 września 2018 roku w Krynicy-Zdroju.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.festiwalbiegow.pl

Partner tytularny Festiwalu Biegowego: TAURON Polska Energia S.A.

Partner tytularny maratonu: PPL Koral Sp. z o.o.

Partner tytularny półmaratonu: Konspol Holding

Partner tytularny Iron Run: Brubeck

Partnerzy Życiowej Dziesiątki: Muszynianka, Miasto i Gmina Muszyna

Partner Biegów Dzieci: Kubuś

Oficjalny izotonik Festiwalu Biegowego: Veroni Active 100% Natural Isotonic

Partner Pasta Party: Łowicz

Partnerzy:

Małopolska, Gmina Krynica-Zdrój, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A., MOSIR w Krynicy-Zdroju, Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters, Grupa Bakalland, Veroni Mineral ,Veroni Active Natural Energy Drink, Lech Free, Dextro Energy, Aflofarm, Under Armour, Salomon, Ledlenser, Salming, HOKA ONE ONE, Sportimpex, Magical Shoes, AdRunaLine, Himal Sport, Strefa Regeneracji, Ścigamy się z cukrzycą, TenbanR by Fitdance, Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka S.A., Galaktyka, Zdrowy Projekt, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, Gmina Gorlice, Miasto i Gmina Piwniczna, Gmina Biecz, Gmina Łużna, Gmina Chełmiec, Powiat Bocheński, Szkoła Podstawowa w Wysokiem, Szkoła Podstawowa w Andrzejówce, Szkoła Podstawowa w Gródku, Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie, Szkoła Podstawowa w Kadczy, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej, Szkoła Podstawowa nr 2 im. polskich Olimpijczyków w Krynicy-Zdroju, Samorządowe Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu, Zespół Szkolno Przedszkolny, w Mochnaczce Wyżnej, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Złockiem, Zespół Szkolno Przedszkolny w Muszynie, Gimnazjum, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 w Krynicy Zdroju, Zespół Szkolno Przedszkolny w Muszynie.

Hotele:

Energetyk, Hotel SPA Dr Irena Eris, Flora, OSW Hajduczek, Hotel Beata, Pensjonat pod Samowarem, Hotel Perła Południa, Słotwiny Arena.

Partnerzy medialni:

TVP S.A. (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Sport, TVP Info), Polskie Radio (PR1, Trójka, Czwórka), Rzeczpospolita, PAP, FAKT, Przegląd Sportowy, Onet, Wirtualna Polska, Newsweek, WPROST, Do Rzeczy, Sieci, Gość Niedzielny, Polish Market, Manager MBA Magazine, Newton Media, Kingrunner ULTRA, Czasnabieganie.pl, Biegaczki.pl, maluchy.pl, Sadeczanin.info, FestiwalBiegow.pl.

Organizator Festiwalu Biegowego:

Organizatorami 9. TAURON Festiwalu BIegowego są Fundacja Instytut Studiów Wschodnich z siedzibą w Warszawie - organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju oraz Fundacja "Festiwal Biegów" z siedzibą w Niskowej (gm. Chełmiec, woj. małopolskie) - inicjator projektu "Festiwal Biegów".

"Festiwal Biegów" obejmuje doroczny Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju, program ambasadorski (180 uczestników z Polski i Europy), ogólnopolski portal informacyjny dla biegaczy www.FestiwalBiegow.pl (średnio 100 tys. czytelników i 1,5 mln odsłon strony w skali miesiąca), program rabatowy pn. Karta Biegacza (ponad 450 partnerów i 11 tys. wydanych kart), program Klaster Turystyki Aktywnej zrzeszający przedsiębiorców, jednostki naukowe, Instytucje Otoczenia Biznesu w celu zapewnienia kompleksowej oferty turystyczno-wypoczynkowej w woj. małopolskim, program Trasy Festiwalu Biegów (7 lokalizacji na terenie woj. małopolskiego), cykl biegowy pn. Liga Festiwalu Biegowego (ok. 50 partnerskich biegów ulicznych i górskich w całym kraju), Grand Prix Małopolski (9 biegów autorskich i partnerskich).

Miasto gospodarz:

Krynica-Zdrój to gmina uzdrowiskowa o szczególnych walorach klimatycznych, leczniczych, turystycznych, rekreacyjnych i sportowych. Swoją sławę zawdzięcza znakomitym wodom leczniczym, dzięki którym od 1793 r. zaczęła rozwijać się jako uzdrowisko, przywracając tysiącom ludzi zdrowie i siły. Krynica-Zdrój ma bardzo ciekawą architekturę, wspaniałe monumentalne sanatoria i domy wczasowe będące dziełem najwybitniejszych architektów. Miasto szczyci się bogatą infrastrukturą do uprawiania sportów i wypoczynku - wypożyczalnie sprzętu, szkółki narciarskie, restauracje, karczmy i punkty gastronomiczne, które oferują specjały kuchni regionalnej. Krynica-Zdrój to także miejsce wielu imprez kulturalno-oświatowych, sportowych, turystycznych i gospodarczych.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama