107,6 FM

Premier Czech o migrantach z Afryki Płn.

Wszyscy ludzie przybywający do Europy na łodziach przez Morze Śródziemne z Afryki Północnej to w rzeczywistości emigranci zarobkowi, pozbawieni prawa do azylu w Unii Europejskiej - ocenił premier Czech Andrej Babisz w wywiadzie dla dziennika "Bild".

"To są migranci ekonomiczni, wszystko nielegalne. Młodzi ludzie, którzy nie uciekają przed wojną" - powiedział szef czeskiego rządu w rozmowie opublikowanej w niedzielę na portalu niemieckiej gazety.

Na uwagę, że w Afryce toczy się wiele konfliktów, np. w Somalii i Erytrei, Babisz odparł: "Byłem na miejscu, żeby zasięgnąć informacji. Oni (migranci - PAP) płacą 2000 do 5000 dolarów za podróż (do Europy)".

Jak powiedział, przemytnicy ludzi co roku za przerzucanie tych osób do Europy inkasują 5,7 mld dolarów. Nie wskazał, skąd ma takie dane.

Babisz podkreślił, że nie zgadza się na proponowany przez Komisję Europejską mechanizm rozdzielania między państwa Unii Europejskiej osób przybywających do Europy na łodziach z Afryki Północnej. UE powinna "pomagać tym ludziom w miejscu ich urodzenia" - powiedział.

"W kwestii migracji Europa nie może postępować inaczej niż Ameryka, Kanada czy Australia. Musimy też bronić cywilizacji, którą zbudowali nasi przodkowie, naszej kultury" - wskazał premier Czech.

Jak ocenił, przyszłoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego pokażą, "co milcząca większość myśli o nielegalnej migracji".

 

« 1 »
 • Jan H.
  09.09.2018 19:10
  Papież Franciszek powinien go ekskomunikować.
  doceń 4
 • krut00
  09.09.2018 19:22
  Każdy chce żyć, tak samo i emigranci z Afryki. Wystarczy że kraje UE przestaną się bawić w socjal dla emigrantów i sytuacja zacznie ulegać poprawie. Kraje Afrykańskie potraktowały by emigrację z Europy znacznie bardziej nieprzyjemnie, blokując drogi personalnego rozwoju dla białych emigrantów. Nie sugeruję żeby coś takiego robić, ale jak już chcą tu przyjeżdżać to obowiązują wszystkich takie same reguły! No i nowoprzybyli niektórych praw nie posiadają.
 • Katolik k
  09.09.2018 19:49
  krut00...uwazasz,ze 147€ socjalu za,ktory trzeba przezyc warte jest tych 2000 czy 5000,ktore trzeba zaplacic i na dodatek ryzykowac zyciem? Nie widzisz,ze cos tu nie gra?
  doceń 3
 • seak
  09.09.2018 20:13
  Angela Merkel chyba nie czytała raportów znacznie wcześniejszych (dostępnych publicznie) o spodziewanym zalewie migracyjnym Europy, zapraszając imigrantów. Doktor ale nieuk. Do sprzątania kloak i parków w Berlinie nie należy burzyć porządku w Europie.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama