107,6 FM

W życiu chrześcijańskim "róbmy swoje"

Przyszedł bowiem Jan Chrzciciel: nie jadł chleba i nie pił wina; a wy mówicie: Zły duch go opętał. Łk 7,33-33

Jezus powiedział do tłumów:
«Z kim mam porównać ludzi tego pokolenia? Do kogo są podobni? Podobni są do dzieci przesiadujących na rynku, które głośno przymawiają jedne drugim: „Przygrywaliśmy wam, a nie tańczyliście; biadaliśmy, a wy nie płakaliście”.

Przyszedł bowiem Jan Chrzciciel: nie jadł chleba i nie pił wina; a wy mówicie: „Zły duch go opętał”. Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije; a wy mówicie: „Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników”. A jednak wszystkie dzieci mądrości przyznały jej słuszność».


Życie chrześcijańskie polega na głębokiej więzi z Chrystusem, na naśladowaniu Pana w myśleniu, w stylu bycia, mówienia i nauczania. Wyraziste życie chrześcijańskie może rodzić opór i niechęć ze strony otoczenia. Może prowadzić do krytyki wręcz z różnych stron: mówiąc potocznie, może to być krytyka „z lewa i z prawa”, a mówiąc politycznie, może to być krytyka „z lewicy i z prawicy”. Smutne byłoby życie ucznia Jezusa, gdyby polegało na przypodobaniu się jakiemuś określonemu środowisku społecznemu, jakimś konkretnym mediom. Prawdziwa radość chrześcijańska rodzi się z przyjaźni z Jezusem, nawet jeśli człowiek nieraz widzi, że spotyka się to z niezadowoleniem osób z otoczenia, bliższego i dalszego. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Przemas
    19.09.2018 12:23
    Nie każdemu dane jest to pojąć.W moim przypadku po ukończeniu 40 lat życia ,Bóg czekał cierpliwie .Zyjąc jako letni katolik czyli daleko od Boga zobaczyłem do czego to może doprowadzić,przekonałem się na własnej skórze.Teraz chcę przynosić dobty owoc życia w Panu
    doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.