Premier zdymisjonował wiceministra. W tle kwestia imigrantów

dodane 14.09.2018 16:52

PAP |

Jest dymisja wiceministra inwestycji i rozwoju Pawła Chorążego; wiceminister zagalopował się zdecydowanie w niektórych swoich wypowiedziach - powiedział w piątek w Olkuszu premier Mateusz Morawiecki.

Premier zdymisjonował wiceministra. W tle kwestia imigrantów   PAP/Paweł Supernak Paweł Chorąży

"Jest dymisja pana ministra Chorążego. Pan minister zdecydowanie zagalopował się w niektórych swoich wypowiedziach i to tyle, co mogę powiedzieć, bo to tematyka bardzo ważna" - powiedział szef rządu.

Według mediów powodem decyzji o odwołaniu Chorążego miały być jego wypowiedzi m.in. podczas debaty "Jakiej polityki integracyjnej potrzebuje Polska?". Wiceminister - jak podawano - mówił, że "napływ imigrantów do naszego kraju musi wzrosnąć, żeby utrzymać wzrost gospodarczy".

Chorąży miał również wypowiadać się na temat repatriantów ze Wschodu - według relacji mediów wiceminister mówił, że jest to trudne pod względem językowym i logistycznym, a z punktu widzenia finansów sprowadzenie do Polski imigrantów z Azji lub Ukrainy jest tańsze od repatriacji.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MIR, PAP, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 15 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Pracodawca 15.09.2018 17:47
Niezalogowany użytkownik Dobra, ale jaka jest alternatywa? Szukałem ostatnio kucharzy, trzy i pół na rękę, umowa o pracę bez próbnego. Zgłosił się jeden facet po pieczątkę z pośredniaka i jeden facet, co go wyrzucili z innego hotelu, bo kradł. Reszta siedzi za granicą. Oczywiście, mogę próbować zachęcić naszych emigrantów do powrotu i zaplacic jak w Niemczech, tylko będę musiał podnieść cenę za obiad do 150 zł, po czym splajtuję po miesiącu. Całe szczęście są Ukraińcy. Innego wyjścia nie mam.
Plusów: 0 Nick 15.09.2018 08:58
Niezalogowany użytkownik GOŚĆ chyba nadszedł już dla ciebie czas na korki z czytania ze zrozumieniem ;)
Plusów: 0 prawda jest bolesna 14.09.2018 21:46
Niezalogowany użytkownik Za mówienie prawdy zwykle dostaje się w 4 litery. Smutne ale prawdziwe.
Plusów: 2 zorientowany 14.09.2018 21:17
Niezalogowany użytkownik @repatriota, "Ok, niech zatrudniają chętnych zza graniicy, na okres kiedy ich potrzebują, bez stałego ich osiedlania i prób zrobienia z nich Polaków." -- Najwyraźniej nie masz zupełnie pojęcia o problemie. Sprawa wygląda tak, że jak ktoś do pracy przyjedzie nawet deklarując krotki czas, to potem już zwykle nie wyjeżdża, tylko zostaje na zawsze. Tak było w Niemczech, we Francji, Anglii, Włoszech, ... Jak każdy będzie mędrkował, to nic z tego dobrego nie wyjdzie.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl