107,6 FM

KE kieruje sprawę przeciw Polsce do TSUE. Premier: Szczególnie nas to nie dziwi

Szczególnie nas decyzja KE nie dziwi, czekamy na wniosek procesowy, jak się z nim zapoznamy, będziemy mogli odpowiedzieć - tak premier Mateusz Morawiecki odniósł się w poniedziałek do decyzji KE ws. skierowania skargi do TSUE.

Komisja Europejska podjęła w poniedziałek decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE skargi przeciwko Polsce w związku z przepisami ustawy o Sądzie Najwyższym. KE występuje o rozpatrzenie sprawy przez sędziów w Luksemburgu w trybie przyspieszonym. Chce również, by TSUE wydał tymczasową decyzję zabezpieczającą (tzw. środki tymczasowe), aby do czasu wydania ostatecznego orzeczenia niektóre przepisy ustawy o Sądzie Najwyższym pozostały zawieszone.

"Czekamy na ten wniosek procesowy, wtedy, jak się zapoznamy z nim, będziemy mogli odpowiedzieć" - powiedział na konferencji w Przasnyszu szef rządu, pytany o decyzję KE.

"Szczególnie nas to nie dziwi, ponieważ wszyscy, którzy się tą sprawą interesują, wiedzą, że Polska jest od dłuższego czasu w pewnym sporze, co do zakresu reform wymiaru sprawiedliwości" - powiedział premier.

Według Morawieckiego rząd pokazuje w swoim dialogu z KE, jak reformowanie wymiaru sprawiedliwości jest "krytycznie ważne".

« 1 »
 • pokłosie pewnej wizyty
  24.09.2018 18:49
  Opozycja i pierwsza pani sędzina nie pozostawili Premierowi wyboru. Nie ma mowy o kompromisach, jest my albo oni. Zresztą od początku tak było. Negocjacje i kompromisy są czasami możliwe, ale w innej kulturze politycznej. Kultura zresztą też jest pozorna i pryska gdy chodzi o interesy. A my tu jeszcze wciąż walczymy z dziką Azją, może i lepiej widzieć kto jest kim.
  doceń 4
 • Jurek
  24.09.2018 19:00
  Znowu ta jajkofobia
  doceń 3
 • Tylko spróbujcie...
  24.09.2018 19:37
  ...nie wykonać wyroku TSUE. Wiemy, że polską konstytucję macie za nic, ale nie pozwolimy wam wyprowadzić nas z Unii Europejskiej.
  doceń 8
 • nie przejdą
  24.09.2018 20:36
  Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła,
  natomiast trzęsą się portki pętakom.
  (c) K.I. Gałczyński

  Co do Pana Premiera, po tym co w życiu przeszedł, można mieć pewność, że portki Mu nie zadrżą. Co do reszty, takiej pewności nie ma.
  To czas by zostać mężem stanu, na czele wszystkich Polaków, co pragną Polski NiePOdłej.
  Już nie ma miejsca na piękne słówka.
  Liczą się PORTKI !

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama