107,6 FM

Już w piątek Koronka na ulicach miast!

Chwyć za różaniec i dołącz do modlących się o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata.

Już po raz dwunasty 28 września br., w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15:00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic zatłoczonych miast, a także w innych miejscach publicznych i na wiejskich rozdrożach pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Uczestnicy tej akcji modlić się będą w tym roku o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata, szczególnie za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: „Powiedz moim kapłanom, że zatwardziali grzesznicy kruszyć się będą pod ich słowami, kiedy będą mówić o niezgłębionym miłosierdziu moim, o litości, jaką mam dla nich w sercu swoim. Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą.” (Dz. 1521). Do tej akcji, która przypomina o przesłaniu Bożego miłosierdzia, które Jezus dał św. Siostrze Faustynie, może włączyć się każdy. Wystarczy znaleźć swoje miejsce na skrzyżowaniu i odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, indywidualnie lub w grupie, a jeśli to niemożliwe – to można połączyć się duchowo. Wydarzenie objął honorowym patronatem abp Grzegorz Ryś, metropolita archidiecezji łódzkiej. Lista zgłoszonych miejscowości z wykazem ulic, na których będzie odmawiana Koronka w Polsce, a także poza granicami kraju, jest publikowana na stronie: www.iskra.info.pl

 

« 1 »
 • Jozef
  25.09.2018 20:41
  Czegos nie rozumiem. Maryja jest wedlug katolikow podobno matka wszystkich ludzi czy tylko katolikow?Jesli wszystkich przynajmniej wierzacych to jak mozna sie afiszowac poboznoscia wobec niej gdy w tym samym czasie wzywa sie za zamykania granic przed ofiarami wojen podobnie wierzacym czyli jej dziecmi? Czy moze bedziecie sie modlic o to aby te granice otworzyc? Jesli tak to w takim razie kto wam te rece i jak zwiazal? Co tu sie dzieje? Co to za dziwne modlitwy i o co? Moze ktos wie o co w tym chodzi?
  doceń 11
 • Gość
  26.09.2018 04:12
  Jak to bylo z tą izdebką? Ech...
  doceń 23
 • Jamci
  26.09.2018 13:12
  Czego Wy nie rozumiecie? Jest czas, kiedy trzeba zamknąć się w izdebce, jest czas, gdy trzeba dwać świadectwo. To mi przypomina panią, która napisała na białych drzwiach białą kredą K+M+B - żeby znajomi nie widzieli, że jest wierząca. "A Pan Bóg i tak widzi", wyjaśniła.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama