107,6 FM

"Życzę mniej jeżdżenia do obcych stolic na skargę na Polskę"

Bardzo chciałbym, żeby opozycja była bardziej programowa, a nie tak zideologizowana jak obecnie - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla "Super Expressu". Dodał, że życzy opozycji więcej uśmiechu, mniej zaciętości oraz mniej jeżdżenia do obcych stolic na skargę na Polskę.

Premier Mateusz Morawiecki pytany w wywiadzie dla środowego "SE", jak ocenia stan opozycji w Polsce podkreślił, że chciałby bardzo, żeby opozycja myślała o ciekawych i wartościowych rozwiązaniach dla Polski. "Nasz program to Polska, program opozycji to anty-PiS. Słabo to wygląda. Mniej awantury, więcej współpracy" - wskazał premier.

Morawiecki potwierdził też, że chce, aby rolnicy mogli więcej sprzedawać swoich towarów bezpośrednio - jak to nazwał - "miastowym".

"Najpierw wprowadziliśmy możliwość handlu bez konieczności zgody od gminy. Nasi poprzednicy wprowadzili zakazy i grzywny. My też teraz zwiększamy z 20 tysięcy do 40 tysięcy zł kwotę, za którą rolnik będzie mógł sprzedawać swoją żywność bezpośrednio - na bazarach, bazarkach czy targowiskach. Pozwólmy "miastowym" poczuć smak prawdziwej, tradycyjnej wędliny, tradycyjnego twarogu! To się opłaci wszystkim: rolnikom, konsumentom i polskiej gospodarce. A jeśli każdy na tym może skorzystać, to czemu zabraniać, karać grzywnami, jak czynili to nasi poprzednicy, zwłaszcza z PSL?" - powiedział premier. Dodał, że chodzi też o to, żeby sami rolnicy, a nie pośrednicy, zarabiali więcej na swojej ciężkiej pracy.

« 1 »
 • Mike Starke
  26.09.2018 20:54
  Kto to w dzisiejszych czasach musi wyjeżdżać za granicę żeby na Polskę naskarżyć. Dzisiaj każde słowo wypowiedziane przez rządzących jest bezpośrednio znane na całym świecie i nawet komentowane nim TVP ogłosi w wiadomościach. Widać wyraźnie że Premier żyje jeszcze w połowie 20 wieku bo wtedy był telefon ale SB była na podsłuchu i kasowała co nie odpowiadało linii partii. Dzisiaj dzięki Bogu jak tylko Prezydent coś powie o wyimaginowanej unii to we wszystkich stolicach w Europie o tym natychmiast wiadomo. Jeżeli pan Premier uważa że zamykając granice nikt na Polskę nie będzie donosił to niech wybuduje mur dookoła Polski, mnie jako mieszkającym w wolnej Europie jest to obojętne.
  doceń 2
 • Ynkao
  26.09.2018 21:21
  Zwięźle , prosto i na temat. Małymi krokami idziemy z Panem premierem do przodu. Serdecznie pozdrawiam wszystkich.
  doceń 3
 • zeno
  26.09.2018 22:18
  Życzę panu premierowi więcej prawdomówności, szczerości i pokory. Szczęść Boże w SŁUŻBIE WSZYSTKIM Polakom.
  doceń 3
 • Katolik k
  30.09.2018 11:18
  Gdy wybierano Polaka na najwazniejszy urzad EU Jaroslaw Kaczynski robil wszystko aby go go oczernic i niedopuscic do wyboru posunal sie nawet do cyt".Ja lojalnie powiedzialem Merkel,ze z Tuskiem moze byc roznie...".A Szydlo byla jedynym przedstawicielam EU,ktory glosowal przeciwko wyborze Polaka na szefa EU.Bardzo niemile jest postepowanie i obludne wypowiedzi przedstawicieli PiSu.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama