107,6 FM

„Żyć miłosierdziem w Azji w radości Ewangelii”

Azjatycki Kongres Bożego Miłosierdzia.

W Malezji zakończył się IV Azjatycki Kongres Bożego Miłosierdzia. Wzięło w nim udział ponad 2 tys. uczestników nie tylko z Azji, ale i najdalszych zakątków całego świata. Podobne spotkania organizowane są na tym kontynencie co trzy lata. Ostatnie miało miejsce w Indonezji.

Trzydniowy kongres przebiegał pod hasłem „żyć miłosierdziem w Azji w radości Ewangelii” i koncentrował się ma misyjnym posłaniu czcicieli Bożego Miłosierdzia. Filipiński biskup Ruperto Santos, który odpowiada za ruch Bożego Miłosierdzia na kontynencie azjatyckim zauważa, że przesłanie to jest drogą nowej ewangelizacji nie tylko dla Azji, ale dla całego świata. Podkreśla on, że ze swą wiarą migranci z Azji, którzy wypełniają wiele kościołów Starego Kontynentu stają się nowymi ewangelizatorami i misjonarzami, a co za tym idzie niosą nową nadzieję dla Europy.

Azjatycki Kongres Bożego Miłosierdzia odbył się w diecezji Penang i został zorganizowany we współpracy z papieską Radą ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.

« 1 »
 • mee...
  28.09.2018 23:36
  Chrystus jest obrazem Boga ( 2 z listu do Koryntian )...za tem Bog mowi do Chrystusa. Dlaczego zatem Chrystus mial przemawiac do siostry Falstyny o heretykach i oszczepiencach, ktore kosciol posoborowy i tak zmienial na...braci odlaczonych...Duch Bozy daje poznanie, Duch prowadzi do stop Chrystusa...ale sa to spotkania jakze osobiste, dotyczace tylko ciebie.
  doceń 0
 • mee...
  28.09.2018 23:51
  ...tym bardziej, ze Syn Bozy - przyszedl na swiat po to, by odnalesc swoje owce zagubione, glosza Dobra Nowine o Zbawieniu- zyciu wiecznym...jezeli zatem ktos uwaza, ze tak nie bedzie, uwaza, ze Bog potrzebuje pomocy...to jest w bledzie, jest zwiedzionym.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama