107,6 FM

Co może odwrócić uwagę mediów od spraw niewygodnych dla koalicji PO?

Co może odwrócić uwagę mediów od spraw niewygodnych dla koalicji PO i jaka była motywacja zabrania Polakom pieniędzy z OFE - m.in. takie tematy były poruszane w restauracji Sowa i Przyjaciele w 2013 r. przez b. ministra transportu Sławomira Nowaka - podaje portal TVP Info.

Według portalu, który - jak twierdzi - ujawnił w czwartek nową taśmę z tzw. afery podsłuchowej - podczas rozmowy Sławomira Nowaka z jego "towarzyszami" w restauracji Sowa i Przyjaciele 11 lipca 2013 r. padają konkretne propozycje i pomysły na odwrócenie negatywnego trendu sondażowego PO. Jak pisze portal TVP Info, pojawia się również temat decyzji o odebraniu Polakom pieniędzy z OFE i przelaniu tych środków do budżetu.

"To by się dało dobrze sprzedać gdyby Vincent powiedział +w związku z tym, że nie musimy tyle dopłacać teraz już do OFE, zobaczcie na ile pieniędzy nam teraz wystarczy, inwestycje tu, tamto, owamto, zrobimy to...+" - miał mówić Nowak.

Jak pisze portal TVP Info, w drugiej części nagrania Sławomir Nowak sugeruje, że trudno będzie "przesterować" uwagę mediów od kwestii niewygodnych dla koalicji PO-PSL, wskazując, że temat zastępczy musiałby być "istotną rzeczą".

"My jesteśmy w sytuacji, w której wiesz, media nas gonią, a my wyrzucamy z ręki, wiesz, piłeczkę i mówimy +ku*wa, tak się z tydzień zainteresują tą piłeczką+. I ten lew gdzieś tam biegnie w bok, weźmie pogryzie tą piłeczkę i za tydzień znowu do nas wraca, a my znowu wyrzucamy buta tym razem" - wypowiadała się jedna z osób, będąca z Nowakiem w restauracji.

"To trzeba wojnę w Albanii wywołać, no" - proponuje Nowak. "To tylko takie istotne rzeczy dzisiaj mogłyby przesterować jakoś" - dodaje.

Jeden z jego rozmówców przekonuje natomiast: "Tusk powinien wyjść i zapłacić za garnitury, to jest pierwsze co powinien zrobić w ramach zmiany polityki". "Przestań" - protestuje b. minister transportu. "Drugi zamach smoleński!" - podsuwa.

"Uważam, że potrzebna jest dziś zmiana polityki komunikacyjnej a nie zmiana polityki" - mówi jeden z uczestników rozmowy.

Ujawnione w 2014 roku w tygodniku "Wprost" taśmy wywołały kryzys w rządzie Donalda Tuska. Sprawa dotyczyła nagrywania od lipca 2013 r. do czerwca 2014 r. w warszawskich restauracjach (m.in. Sowa i Przyjaciele) osób z kręgów polityki, biznesu oraz funkcjonariuszy publicznych. Nagrano m.in. ówczesnych szefów: MSW - Bartłomieja Sienkiewicza, MSZ - Radosława Sikorskiego, resortu infrastruktury i rozwoju - Elżbietę Bieńkowską, prezesa NBP Marka Belkę i szefa CBA Pawła Wojtunika. (PAP)

W poniedziałek portal Onet opublikował artykuł zatytułowany "Afera taśmowa. Kelnerzy obciążają Morawieckiego", w którym dziennikarze powołują się na akta afery taśmowej, do których mieli dotrzeć. Według informacji Onetu, kelnerzy skazani w wyniku tzw. afery podsłuchowej obciążyli w swoich zeznaniach obecnego premiera, w latach 2007-2015 prezesa banku BZ WBK. Na jednej z taśm - jak podał portal - "Morawiecki miał dyskutować o zakupie nieruchomości na tzw. słupy".

« 1 »
 • Earo
  05.10.2018 08:28
  A co mnie obchodzi co było niewygodne dla koalicji w 2013 roku? Tym bardziej, że wtedy, gdy o tym rozmawiano likwidacja OFE była pobierana przez większość społeczeństwa, włączajac elektorat i polityków PiS. Odgrzewany kotlet, mający odwrócić uwagę od prawdziwej afery, jaka teraz wybuchła, a o której Gość uparcie milczy.
 • Dominik
  05.10.2018 08:35
  Redakcję Gościa Niedzielnego pragnę poinformować, że koalicja PO-PSL przegrała wybory dawno temu i przywołanie nagrań z 2013 roku niewiele tu zmieni.
 • EchA GŚ
  05.10.2018 11:31
  Podnieta komentujących nie zna granic, a ja się pytam gdzie te taśmy wraz z zapisem, bo na razie to wygląda na klasyczny fake news Onetu (który to już!), że ktoś zeznawał i ktoś coś powiedział. Proszę o udostępnienie zapisu taśm. Wtedy możemy podyskutować!
 • PODAJ NICK
  05.10.2018 13:38
  Niemiecki onet strzelił sobie w kolano. Chcieli pogrążyć Morawieckiego, ale na tych taśmach nie ma nic co by go pogrążyło, jest za to sporo tego co bardziej pogrąża Tuska i jego kompanów od kielicha.... Tak to jest jak się strzela tylko ze ślepaków albo fake newsów.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama