107,6 FM

Zabierz żonę/męża na randkę do Skoczowa

Jesteście małżeństwem i dawno nie byliście na randce? Czas to nadrobić i odwiedzić jesienny Skoczów.

W sobotę 13 października rozpoczyna się dziesiąta edycja małżeńskiej randki: "PRZYSTAŃcie w drodze”, której inicjatorami są Izabela i Roman Kwiatkowscy z Komunii Małżeństw, a z którymi współpracują także małżonkowie z innych wspólnot. Po raz trzeci randka odbędzie się w Skoczowie, w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

W kolejne siedem sobotnich wieczorów - od 19.00 do 21.00 - na pierwszym piętrze Muzeum Parafialnego na Rynku, w miłej atmosferze: każde małżeństwo przy swoim stoliku z kawą i dobrym ciastem, będzie mogło posłuchać na temat sakramentu małżeństwa, finansów, seksualności czy komunikacji. Każde ze spotkań poprowadzą inni prelegenci - przede wszystkim pary małżeńskie, ale i dwóch duszpasterzy: ks. proboszcz Witold Grzomba i o. Ksawery Knotz OFM Cap.

W planie jesiennej randki:

  • 13 października - Małżeństwo w oparciu o Księgę Rodzaju (dialog, równość, godność) - ks. Witold Grzomba,
  • 18 października (wyjątkowo w czwartek!) - Seksualność… Teologia ciała, więź - o. Ksawery Knotz OFM Cap.,
  • 27 października - Celebracja aktu małżeńskiego - Izabela i Roman Kwiatkowscy,
  • 10 listopada - Komunikacja w małżeństwie - Barbara i Ireneusz Mendrochowie,
  • 7 listopada - Finanse a jedność małżeństwa - Marta i Jerzy Molowie,
  • 24 listopada - Jak zbliżyć się do siebie przez modlitwę - Barbara i Henryk Kobosowie,
  • 1 grudnia - spotkania zakończy wspólna Eucharystia z odnowieniem przysięgi małżeńskiej.

Dopełnieniem całości będzie sobotnio-niedzielny wyjazd (gorąco polecany, nieobowiązkowy).
Do wspólnego randkowania zapraszają Barbara i Ireneusz Mendrochowie - u nich także można zgłaszać chęć udziału w spotkaniach: tel. 692 221 377 lub przez formularz na stronie: https://przystanciewdrodze.pl/

- Zgłoszenia przyjmujemy tylko na całość "Przystani" (na wszystkie spotkania). Koszt uczestnictwa to 100 zł od małżeństwa (za całość). Będziemy prosili o wpłatę połowy kwoty jako zaliczki - informują Mendrochowie i wyjaśniają, że małżeńskie spotkania w Skoczowie, pomagają popatrzeć na nowo na wzajemną więź i relację - niezależnie od stażu małżeńskiego. Wśród uczestników poprzednich edycji były pary, które przyjęły sakrament zaledwie kilka miesięcy wcześniej, małżonkowie będący kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat po ślubie. Bo na każdym etapie wspólnego życia można odkryć na nowo dar drugiej osoby i małżeństwa, który może uskrzydlać - choć czasem o to trudno. - Chcemy o tym mówić, chcemy przemieniać nasze małżeństwo - dodają Basia i Irek.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama